Siverek Haberleri

Siverek Haberleri

Ana Sayfa Ekonomi ÇELİK: 7 HAZİRAN'DAN SONRA YOKUM

ÇELİK: 7 HAZİRAN'DAN SONRA YOKUM

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, yeni dönemde milletvekili olmayacağını belirterek "7 Haziran'dan sonra siyasete son veriyorum" dedi.

Giriş Tarihi: 2 Mart 2015 Pazartesi 09:31
ÇELİK: 7 HAZİRAN'DAN SONRA YOKUM

AK Parti'de 3 dönem kuralına takılan isimlerden biri olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, haziran seçimlerinden sonra siyaseti bırakacağını açıkladı.

Milliyet'ten Cem Kılıç'a konuşan Çelik "7 Haziran'dan sonra siyasete son veriyorum. Bundan sonra daha dışarıdan biri olarak kendimi dinleyeceğim. Aileme vakit ayırmayı düşünüyorum" dedi.

İşte Çelik'in kendisine yöneltilen soruya verdiği yanıt;

"Bugüne kadar siyasetin sandık müşahitliğinden tutun da ilçe, il başkanlığı, milletvekilliği, genel başkan yardımcılığı, grup başkan vekilliği ve bakanlık gibi hemen hemen her aşamasında görev aldım. Partimizin 3 dönem üzerinde bir karar var. Bu karara saygılıyım. Yani 7 Haziran'dan sonra siyasete son veriyorum. Tüm bu görevleri yaparken kendimin hiçbir zaman talebi olmadı. Bizim anlayışımızda görev talep edilmez, sorumluluk alınır.

"AİLEME VAKİT AYIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM

Çok yoğun çalışmaların sonunda hiçbir görevin beklentisi içinde yine olmam. Bundan sonra daha dışarıdan biri olarak kendimi dinleyeceğim. Aileme vakit ayırmayı düşünüyorum. Yeni arkadaşların başarılı olacaklarına inanıyorum. Allah her şeyin hayırlısı versin."

Kaynak: Milliyet Gazetesi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık