08.02.201807.09.201815.04.2101815.04.2018
Siverek Haberleri I Siverek Haber
https://www.youtube.com/user/siverekgenclikhaber
Son Dakika
Siverek’te MHP’nin adayı Fatih Bucak oldu Siverek FM Radyosu Kuruluyor Üzerine yıldırım düşen şahıs hayatını kaybetti Ak Parti aday adaylarında son durum Siverek'e şehit ateşi düştü Otomobil ile motosiklet çarpıştı: 2 yaralı Emekli memur eşini öldürerek intihar etti Siverek'te elektrik akımına kapılan şahıs hayatını kaybetti Üzerine selektör düşen vatandaş hayatını kaybetti Harran Üniversitesi Rektörü istifa etti
Siverek’te MHP’nin adayı Fatih Bucak oldu
Siverek’te MHP’nin adayı Fatih Bucak oldu
 
Sabri Şenbayram Ak Partiden aday adayı oldu
Sabri Şenbayram Ak Partiden aday adayı oldu
 
Metruk ev madde bağımlılarının meskeni oldu
Metruk ev madde bağımlılarının meskeni oldu
 
Mezra köylüleri yol, elektrik ve su sorunu ile perişan oldu
Mezra köylüleri yol, elektrik ve su sorunu ile perişan oldu
Sağlık-Sen hakkındaki iddialara cevap verdi
 

Sağlık-Sen hakkındaki iddialara cevap verdi

Sağlık Sen Siverek İlçe Başkanı Suat Kalkan bir web sitesinde çıkan sendikaları ile ilgili iddialara basın açıklaması ile cevap verdi.

5 Kasım 2018 Pazartesi 12:35
Yazdır

BASIN AÇIKLAMASI TAM METNİ

2 Kasım 2018 tarihinde Siverek Devlet Hastanesi ile ilgili yapılan haber de sendikamızı da hedef alacak bir takım iddialar söz konusu olmuştur. Öncelikle sendikamıza karşı yapılan iddiaların asılsız olduğunu belirtmek isteriz. Sendikamızın asıl görevinin sağlık çalışanlarının haklarını savunmak olduğunun bilincinde olduğumuzdan dolayı Doktorlara baskı uygulanmadığını, döner sermaye kesintisinin ise sendikanın görev ve yetki alanına girmediğinin bilinmesini isteriz. Kanun ve yasalarla çerçevesi belirlenmiş olan hastane yönetim şemasının dışında hareket etmemiz de söz konusu değildir. Ayrıca Sendikamızın temel amaçlarından biri olan üyelerimizin sosyal, mali ve özlük haklarını savunmak ilkesini kendimize şiar edinmemizden dolayı hiçbir çalışma arkadaşımıza karşı sendikamızın ilkelerine ters bir tutumumuz olmamıştır ve olmayacaktır. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın almış oldukları ödemelerini artırmak için sendikamızın yaptığı çalışmalar ortadadır. 4688 sayılı Sendikalar kanunu madde 19 e bendinde belirtildiği üzere; 'Üyelerin ortak ekonomik ve sosyal hak ve menfaatleri ile personel hukukunu ilgilendiren konularda ilgili kurumlara ve yetkili makamlara sunulmak üzere çalışmalar yapmak ve öneriler getirmek' kapsamında sendikal çalışmalarımızı sürdürdüğümüzü kamuoyuna saygıyla sunarız.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: sağlık, sen, siverek, ilçe, başkanı, suat
Bu haber toplam 323 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Anket
Takoran Kültür Festivaline katıldınız mı ?
Evet
Hayır
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1988 Azerbaycan'da milli dirçeliş günü.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Mobil Sitemiz yayında. http://www.siverekgenclik.com/mobil/
Sitemizde yayınlanan haberler kaynak gösterilmek şartıyla kopyalanabilir
Webmaster: Deniz Uğurlu Yönetici: Ramazan Benzer
Sitemizde yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Siverek Gençlik Sitesi haber yorum ve içeriklerini benimsememektedir. Yorumlardan Sitemiz sorumlu tutulamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur