Siverek Haberleri

Siverek Haberleri

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK'TE İLK ENGELLİ OKULU AÇILDI

SİVEREK'TE İLK ENGELLİ OKULU AÇILDI

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde engellilere yönelik ilk eğitim okulu açıldı.

Giriş Tarihi: 2 Şubat 2015 Pazartesi 12:45
SİVEREK'TE İLK ENGELLİ OKULU AÇILDI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilçenin Bağlar Mahallesinde yapılan engelli okulunda sömestır tatili sonrası ilk ders zili çalınacak. Okul, Siverek’te engelli ve otizmli çocukların gidebileceği ilk devlet okulu olma özelliğini taşıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürü İbrahim Halil Özer şunları kaydetti. "22.09.2014 tarihinde açılış onayı verilen okulumuz, eğitim ve öğretim için gerekli olan malzemenin temin edilmesiyle birlikte 26.01.2015 tarihi itibariyle öğrenci kayıtlarına başlamıştır. Okulumuzda şuan 1 müdür, 2 müdür yardımcısı ve 12 özel eğitim öğretmeni görev yapmaktadır. Şubat 2015'de yapılacak olan atamalarla birlikte öğretmen sayısının 30’u bulması beklenmektedir"

Okulda orta ve ağır derecede zihinsel engellilere yönelik eğitim verildiğini belirten Özer, " Okulumuzda şuan 12 sınıf, 1 anasınıfı,1 otistik sınıfı ve 2 atölye bulunmaktadır. Ayrıca okulumuzda tek seferde 60 kişinin yemek yiyebileceği bir yemekhane, bir mutfak, bir revir, bir Fizyoterapi odası ve çok amaçlı salonumuz bulunmaktadır. Okulumuza kayıt yapan öğrenciler ücretsiz taşıma ve ücretsiz öğle yemeği ile birlikte sağlık hizmetlerinden faydalanacaktır’’ dedi.

Okula müracaat etmek için gerekli bilgiler aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.
Öğrenci Kayıt bölgesi, taşımalı eğitim yapılacağından dolayı sadece ilçe merkezinde ikamet eden öğrencilerin kaydı yapılacaktır.

Kayıt İçin İstenen Evraklar

1.Öğrenciye ait 4 adet vesikalık fotoğraf
2.Öğrenci ve velinin 1 adet kimlik fotokopisi
3.RAM tarafından verilmiş olan Resmi Tedbir (Yönlendirme) Raporu
Anasınıfı İçin 1. 2.ve 3.Kademe İçin Otistik Sınıfı İçin

Kayıt Yaşı 37 aydan gün alan ve 69 ayını doldurmayan çocuklar 70 aydan gün almış ve 23 yaşından gün almamış olmak 37 aydan gün almış ve 23 yaşından gün almamış olmak, Kayıt İçin Gereken Özür Durumu Bütün kademeler için Orta ve Ağır Derecede Mental Retardasyon

Haber: A. Hakan LALE

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Doğalgaz şirketinin abonelerine göndermiş olduğu SMS’ye tepki

Doğalgaz şirketinin abonelerine göndermiş olduğu SMS’ye tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık