Siverek Haberleri

Siverek Haberleri

Ana Sayfa Ekonomi SİVEREK'TE NEWROZ KOŞUSU YAPILDI

SİVEREK'TE NEWROZ KOŞUSU YAPILDI

Siverek Belediyesi tarafından Newroz koşusu düzenlendi.

Giriş Tarihi: 21 Mart 2015 Cumartesi 09:58
SİVEREK'TE NEWROZ KOŞUSU YAPILDI

Siverek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce ilçede devam eden newroz şenlikleri haftası çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

Nevroz şenlikleri kapsamında dört ayrı kategoride düzenlenen Newroz Barış koşusunda dereceye girenlere altın madalya, kupa ve katılım belgesi verildi.

Bin 500 metre küçük erkekleler ve kızlar ile 2 Bin metre yetişkin kızlar ve erkekler kategorisinde yapılan koşu yarışlarına yaklaşık 200 genç katıldı. Yetişkin Yarışmacılar, Selimpınar Mahallesi elektrik trafosunun önünden üçgen parka kadar, küçük yarışmacılar ise Mehmetçik kavşağından Üçgen Parka kadar koştu. Yarışmacıların varış noktasına varmalarıyla yarışlar son buldu.

Üçgen Park önünde yapılan ödül törenine Belediye Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu, Başkan Yardımcıları Hasan Postacı, Hacı Ahmet Öncül, Doğan Kanlı Pıçak daire amirleri katıldı.

Belediye Başkan Vekili Hatipoğlu yaptığı açıklamada katılımcılara teşekkür ederek şunları kaydetti: "Newroz Barış ve kardeşliktir.Belediyemiz Kültür ve Sosyal işler müdürlüğün başlattığı barış şenliklerinin tüm Ortadoğu halklarına kardeşlik ve dostluk getirmesini temenni ediyorum önümüzde ki nevrozlarda daha coşkulu kutlamalar için hazırlıklarımıza bu yıldan başlayacağız”

Yarışmada dereceye girenlere çeyrek altın madalya ve kupaları verilirken 2 ve 3’ncü gelenlere çeşitli armağanlar verildi.Tüm yarışmacılara günün anısına katılım belgesi verildi. Törenin ardından topluca hatıra fotoğrafı çekildi.

Haber Merkezi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık