Siverek Haberleri

Siverek Haberleri

Ana Sayfa Ekonomi ÜÇGEN PARK YENİLENİYOR

ÜÇGEN PARK YENİLENİYOR

Siverek Belediyesi tarafından Üçgen Park yeniden dizayn edilecek.

Giriş Tarihi: 16 Şubat 2015 Pazartesi 10:15
ÜÇGEN PARK YENİLENİYOR

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 50 yıl önce yapıldığı belirtilen Üçgen Park özel işletmeden belediyeye devir edilerek parkta çalışma başlatıldı.

Yaklaşık üç bin metre kara alanı bulunan parkın kahvehane olarak kullanılan kapalı alanı yıkılarak yenileme çalışmaları başlatıldı.

Belediye Başkanı Resul Yılmaz Üçgen Park'ın Siverekliler için büyük önem taşıdığını, kendisinin de lise ve üniversite yıllarında parkta çokça zaman geçirip dostlarıyla sohbet ettiğine dikkat çekti.

Üçgen Parkın proje ile aslına uygun olarak yapılacağını ifade eden Başkan Yılmaz; “Belediyemiz Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından üçgen park için modern ve çağdaş bir proje oluşturuldu. Projeyi hayata geçirmek için çalışmalara başladık. Parkın içinde üstü açık ve kapalı alanlar, bayan mescidi, şark odaları, kafe, oyun salonları bahçesinde süs havuzları bulunacak şekilde dizayn edeceğiz. Parkımızı kısa sürede tamamlayarak aslında uygun bir şekilde halkımızın hizmetine sunacağız. Projemiz Siverek tarihinde bir ilk olacak, bölgede bir benzeri olmayacağına inanıyorum çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık