GÖNÜLLÜ ANNELER DERNEĞİNDEN ÖĞRETMENLERE SIRA GECESİ

Mehmet SEZGİN/ SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek ilçesinde geçtiğimiz yıl kimsesiz çocuklara yardım etmek ve onlara gönüllü anne olan bir grup kadın tarafından kurulan gönüllü anneler derneği tarafından tarihi

GÖNÜLLÜ ANNELER DERNEĞİNDEN ÖĞRETMENLERE SIRA GECESİCudi Paşa hanında organize edilen gecede öğretmenlere sazlı sözlü çiğköfteli havai fişekli gece düzenlendi.    Yaklaşık 200 öğretmenin davet edildiği gecede öğretmenleri kırmızı güllerle karşılan gönüllü anneler dernek başkanı Sultan Bucak ilçede yıllardır öğretmenlik yapan Neşet Hampolat, Zehra Kutay ve emekli öğretmen Turan Korkmaz’a birer plaket verdi.
    Gecede bir açıklamada bulunan Bucak şöyle dedi. ‘’ gönüllü anneler olarak böyle güzel bir günde öğretmenlerimize bu tarihi mekânda güzel bir gece geçirmek istedik, öğretmenlerin hayatımızda önemli bir yeri vardır. Öğretmenlerimizi unutmadığımızı onlarla olduğumuzu belirtmek istedik. ‘’ dedi.
    Şanlıurfa sıra gecesi ekibi akyol müzik grubunun sahne gecede mahalli sanatçılar ve Siverek halk oyunları ekibini sahne aldı.
Geceye katılan öğretmenlerden bir açıklamada bulanan Ayhan Yuvanç şöyle dedi. ‘’ öğretmenlik yaptığım süre içinde ilk kez böyle bir öğretmenler günü kutluyorum ‘’ dedi. Müzik eşliğinde Öğretmenlere çiğ köfte yoğrularak ikram edildi.
    Gece öğretmenlere hazırlanan havai fişek gösterileriyle son buldu.


28 Kasım 2007 Çarşamba 00:40

http://www.siverekgenclik.com/haber/gonullu-anneler-derneginden-ogretmenlere-sira-gecesi-1304.html