HEM KURSLARINA KATILAN 40 TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLER SERTİFİKALARINI ALDILAR

Mehmet SEZGİN / SİVEREKŞanlıurfa’nı Siverek ilçesinde bulunan kapalı ceza ve tutuk evinde bulunan 40 mahkûm halk eğitim merkezince ceza evinde açılan çeşitli meslek kursları ile

HEM KURSLARINA KATILAN 40 TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLER SERTİFİKALARINI ALDILARokuma yazma kursuna katılan tutuklu ve hükümlüler ceza evinde yapılan törenle sertifikaları verildi.   Sertifika törenine ilçe kaymakamı Kemal Yıldız cumhuriyet başsavcısı Abdin Bozkan ile çok sayıda davetli katıldı. Törende bir konuşma yapan ilçe kaymakamı Kemal Yıldız yaptığı açıklamada şöyle dedi’’Ceza evinde bulunan vatandaşlarımız arasında meslek sahibi olmayan ve okuma yazması bulunmayan vatandaşlar halk eğitim merkezi müdürlüğü ile Şanlıurfa İş kur müdürlüğünce ortaklaşa verilen meslek kurslarını başarıyla bitirmişler. Bu vatandaşlarımız kurslar sayesinde dışarıda ki yaşama daha çabuk edepte oldukları gibi meslek sahibi olmaları yaşamlarını kolaylaştıracaktır’’dedi.
   Fayansçılık, marangozluk, kuaförlük, kalorifer ateşçiliği ve okuma yazma kurslarını başarıyla bitiren mahkûmlara sertifikaları verildi.


25 Şubat 2008 Pazartesi 14:43

http://www.siverekgenclik.com/haber/hem-kurslarina-katilan-40-tutuklu-ve-hukumluler-sertifikalarini-aldilar-1467.html