SELİN BİLANÇOSU HER GEÇEN GÜN ARTTIYOR.39 Ölü

Yurdun çeşitli yerlerinde meydana gelen sel felaketlerinde toplam 39 kişi öldü, 8 kişi kayboldu, 15 kişi yaralandı. Sel felaketi nedeniyle Mardin'in Savur ilçesi, Batman, Diyarbakır'ın Çınar ve Bismil ilçeleri, Silopi, Şırnak, Şanlıurfa'nın merkeze bağlı

SELİN BİLANÇOSU HER GEÇEN GÜN ARTTIYOR.39 ÖlüKörkuyu köyü, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine bağlı Karataş köyü, Kilis ve Şırnak'ın Uludere ilçesinde 38 kişi ölmüş, 7 kişi kaybolmuş ve 15 kişi yaralanmıştı.

Diyarbakır'ın Bismil ilçesindeki sel felaketinde kaybolanlardan 5 yaşındaki Mehmet Hasan Tunç'un cesedi, Batman'ın Hasankeyf ilçesinde bulundu. Böylece Batman'da ölenlerin sayısı 12'ye yükseldi.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde de Abdulkerim Meskin (7), Yenituran ve Yeşilkent mahallerini birbirine bağlayan köprüden geçerken, Çağçağ Deresi'nin yükselmesiyle sel sularına kapılarak kayboldu.

Mersin'de etkili olan sağanak yağışta Müftü Deresi'nde sürüklenen odunları almak isteyen Abdulkadir Akbulut'un (54) da suya düşüp akıntıya kapılarak kaybolduğu bildirildi.

Bu olayların ardından tüm yurtta toplam ölü sayısı 39'a, kaybolanların sayısı 8'e yükseldi.


7 Kasım 2006 Salı 00:45

http://www.siverekgenclik.com/haber/selin-bilancosu-her-gecen-gun-arttiyor39-olu-673.html