08.02.2018http://www.siverekgenclik.com15.04.2101815.04.21018
Siverek Haberleri I Siverek Haber
http://www.siverekgenclik.com/reklamlar/uz50d837ppamb.jpg
Son Dakika
Fırat Nehri 2 can daha aldı Siverekli pazarcıdan örnek davranış Siverek'te Küçükbaş hayvan yüklü TIR devrildi: 2 yaralı Siverek'te bıçaklı kavga: 1 yaralı Fırat Nehri bir can daha aldı Siverek'te seçim sonuçları Yaşlı adam ambulans ile getirilerek oy kullandı Serseri kurşun 1 kişiyi yaraladı Siverek'te silahlı kavga: 1 ölü, 5 yaralı Viranşehir'de silahlı kavga 3 ölü, 3 yaralı
Siverekliler bayramda ölmüş yakınlarını unutmadı
Siverekliler bayramda ölmüş yakınlarını unutmadı
 
Siverek'te Kurban Bayramı Coşkusu
Siverek'te Kurban Bayramı Coşkusu
 
Siverek Belediyesinde bayramlaşma
Siverek Belediyesinde bayramlaşma
 
Vali Abdullah Erin Siverek Millet Bahçesini gezdi
Vali Abdullah Erin Siverek Millet Bahçesini gezdi
Ali Lale
 

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK HAMLESİ İNCİRLİĞİ KAPATMAKTIR

Ali Lale

a.lale1955@gmail.com
9 Mart 2018 Cuma 08:55
Yazdır

Türkiye ile 100.Yıldır uğraşan ABD bunu dost ayağıyla yapmaktadır. Diğer işbirliği Ülkelerle Türkiye’nin zayıflaması için ve kendine asalak gibi bağlı olması için tarihten, Milli kültürden ve dinden gelen tüm değerlerini kaybetmesi gerekirdi. Bunun için bu milletin bağrından çıkmış yöneticileri milletin yakasına bıraktılar. Dinden gelen tüm değer yargılarına yasak koydular. Bunları işleyenlere ağır cezalar verdiler. Gaye din ile olan bağlılığını sıfıra indirmekti. Bunun yakın tarihten hepimiz şahit olduk. Kuran okumayı bile yasakladılar. İslami tüm değerlerine yasak getirdiler. Başörtüyü yasakladılar. Gaye İslam dinini tamamıyla unutturmaktı. Din ile bağı kesilirse, manevi gücünü yıkmış olacaklardı, buda onların hedefine ulaştırmayı kolaylaştırıyordu. Kendilerine daha çok kolay modern köle yaparlardı. Bunun için bir sürü insanlarımızı hapishanelere tıkmaya sağladılar.

Namaz kılan insanları hor görmeye başladılar. Namaz kılanlara 3. Vatandaş muamelesini yapıyorlardı. Başörtü yalnız Üniversitelerde değil nerede kamusal alansa orada başörtü yasağını getirmeye planladılar. Kısacası dini değerleri çağırışım yapan tüm sembollere düşman kesildiler.

Dini ve milli değer yargıları zayıflatma ardında; diğer taraftan da toplumu bölmek için gençlerimize ilk etapta sağ, sol ayrımını sağlayacak kültürel empozeyi gerçekleştirdiler. O günkü hükümetlerde ABD’nin direktiflerine göre davranmak zorundaydı. Başta olanların, İslami hassasiyetleri olmadığından dolayı bu kararları uygulamak onlara çok kolay gelmekteydi. Sağ, sol kavgalarıyla ayrıca bir darbenin gerçekleştirmesini sağladılar.1980 Darbesi gençlerimizi kamplara ayırarak bir birine kurşun sıkacak kadar, gözlerini köreltmişlerdi. Sağ sol çatışmasından sonra da, bu proje ömrünü doldurunca, bu sefer yüzyıllarca devam edecek olan hatta Osmanlı İmparatorluğun yıkılmasına sebebiyet veren ırkçılık faktörünü devreye koydular. Bu öyle bir beladır ki girdiği kalbe ne iman ne din bırakırdı. O kalbi işgal ederdi. İşte Irkçılık belası tüm Ülkeyi sardı. Osmanlıyı yıktı. Geri kalan Türkiye’yi de yıkmak için elinden gelen tüm projelerini devreye koydular. En son da 15 Temmuz İşgaliydi. Bu işgalle onların amaçladığı gibi olmadı.Rabbim yardım etmemiş olsaydı; Türkiye’yi Suriye’den daha kötü bir duruma gelecekti. Gönüllere iman vererek hain tuzağı onların başına geçirmesine halkımızı vesile kıldı.

Tüm bu düşmanlıkları yetmemiş gibi tüm terör örgütleri üzerinden Türkiyeile savaşa başladılar. Onların tüm finansman ve silah desteği eksik etmeyen ABD’nin dostluğunu da düşmanlığını da istemiyoruz. Bunun nişanesi olarak bugün İnciliğin kaldırılması gündeme gelmeyecek mi? Bence Türkiye için zarardan başka hiçbir şeyi ifade etmeyen bu fitne yuvası ve merkezi bizi içten ve dıştan yıkmaya çalışmaktadır.Yetmiş ülkeye muhtaç etmeye çalışan ve bunları yaparken vicdanı sızlamayan böylelerin dostluğu ve müttefikliği; fakirlik, gözyaşı ve kandan başka bir şey kazandırmıyor. Saddam’a dost oldular, Onu ipe götürdüler. Müslümanların öldürülmesi, onlara zevk vermektedir. Hele birde birbirine düşürdüler mi? İşte onlar o zaman zevkten dört köşe olurlar.

Türkiye’nin stratejik bir konumda olması ve gittikçe gelişen Ülkemizin düşmanları çoğalacağı gibi dostları da çoğalacaktır. Bence bu kara vicdanlılara İncirliği kapama sinyali vermeliyiz. Şer odağı haline gelen bu incirliğin kaldırma zamanı gelmiştir. Türkiye de bir şer odağı daha temizlenmiş olacaktır.

Ali LALE

Bu köşe yazısı toplam 5374 defa okunmuştur
Köşe Yazısı Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 
Yazarlar
Anket
Siverek'te seçim sonuçlarında en başarılı hangi parti oldu
Ak Parti
CHP
HDP
HÜDA PAR
İYİ PARTİ
MHP
SAADET
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1959 ABD başkanı Dwight Eisenhower, Hawaii'yi ABD'nin ellinci eyaleti olarak ilan etti.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Mobil Sitemiz yayında. http://www.siverekgenclik.com/mobil/
Sitemizde yayınlanan haberler kaynak gösterilmek şartıyla kopyalanabilir
Webmaster: Deniz Uğurlu Yönetici: Ramazan Benzer
Sitemizde yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Siverek Gençlik Sitesi haber yorum ve içeriklerini benimsememektedir. Yorumlardan Sitemiz sorumlu tutulamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur