Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa ANIZ YANGINLARI SADECE DOĞAYA ZARAR VERMİYOR

ANIZ YANGINLARI SADECE DOĞAYA ZARAR VERMİYOR

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek İlçesinde anız yangınlarının sadece doğaya ve toprağa zarar vermediği, yakılan anızların

Giriş Tarihi: 12 Temmuz 2010 Pazartesi 13:32
 ANIZ YANGINLARI SADECE DOĞAYA ZARAR VERMİYOR
trafik kazalarına neden olduğu belirtildi. Karayoluna yakın bölgelerde çıkarılan anız yangınlarının zaman zaman trafik kazalarına da neden olduğunu belirten Siverek Belediyesi İtfaiye Müdürü Esat Dolaş konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada anız yangınları sonucu organik maddenin yok edilerek toprağın fiziksel, kimyasal ve biyolojik dengesinin bozulduğunu bildirdi.

Hububat hasadından sonra, çiftçilerin bilinçsiz bir şekilde anızları yaktığına dikkat çeken Dolaş şunları kaydetti ''Anız yangınları çevredeki ağaç, çalı, toprak ve toprak üstü canlılarla, henüz hasat edilmemiş komşu tarlalardaki ürünlere, meyve bahçelerine, bunların etrafındaki çitlere, telefon direklerine etraftaki yerleşim bölgelerine zarar veriyor. Ayrıca hasat atıkları ile beslenen yabani hayvanların ölümüne neden olduğu gibi zaman zaman etkili olan yangın dumanı sürücülerin görüş mesafelerini azaltarak kazalara da neden olduğunu’’ belirti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık