Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Gündem 2 Mahalle daha karantina altına alındı

2 Mahalle daha karantina altına alındı

Şanlıurfa İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararıyla Coronavirus vakalarına rastlanmasından dolayı 2 mahalle karantinaya alınacak.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2020 Çarşamba 19:19
2 Mahalle daha karantina altına alındı


Covid-19 testleri pozitif çıkan 2 hastadan dolayı Haliliye ilçesine bağlı İncirli Mahallesi ile Harran ilçesine bağlı Harran Mahallesi’nde bulunan bir evin 14 gün süreyle karantina altına alınması kararı alındı.

İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararında şu bilgilere yer verildi:

“Haliliye ilçesi İncirli Mahallesinde ikamet eden bir kişide 06.04.2020 tarihinde, Covid-19 pozitif çıkması nedeniyle ilgili mahallede son Covid-19 pozitif  hastanın evden ayrılışından 14 gün sonrasına kadar karantina tedbiri uygulanmasına; Harran ilçesi eski Harran  Mahallesi’nde ikamet eden bir kişide 06.04.2020 tarihinde Covid-19 pozitif çıkması nedeniyle ilgili evde son Covid-19 pozitif   hastanın  evden ayrılışından 14 gün sonrasına kadar karantina tedbiri uygulanmasına karar verilmiştir.” denildi.

Açıklamanın devamında ise, İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararında, daha önce karantina altına alınan 2 mahallede karantina uygulamasının kaldırıldığı kaydedildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da karantina kararına uymayan 30 kişiye ceza işlem uygulandı

Şanlıurfa'da karantina kararına uymayan 30 kişiye ceza işlem uygulandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık