Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi 200 dolar bozdurana cami maketi hediye etti

200 dolar bozdurana cami maketi hediye etti

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bir vatandaş, 200 dolar bozdurup dekontunu getiren ilk kişiye kendi elleri ile yaptığı cami maketini hediye etti.

Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2018 Çarşamba 16:58
200 dolar bozdurana cami maketi hediye etti

ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptığı yaptırımlara bir tepki de Siverekli bir vatandaştan geldi.

ABD destekli 15 Temmuz darbe girişiminin ardından "15 Temmuz" isimli cami maketi yapan mevsimlik tarım işçisi Hamza Barşuk (56) sosyal medya üzerinden yaptığı çağrıda, 200 dolar bozdurup dekontunu getirecek ilk kişiye cami maketini hediye edeceğini söyledi.

Sosyal medyadaki çağrıyı gören Atatürk Bulvarı üzerinde emlakçılık yapan Mehmet Ağırtmış, 200 dolarını bankada bozdurarak dekontu getirince cami maketini kazandı.

ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırımlarına tepki gösteren Hamza Barşuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, döviz bozdurma çağrısına destek verdiğini belirterek, "Benim için değeri büyük olan ve 20 günde hazırlamış olduğum cami maketini 200 dolarını Türkiye Lirasına çeviren ilk kişiye hediye edeceğimi sosyal medya hesabımdan duyurdum. Bir esnafımız banka yolu ile 200 dolarını bozdurup dekontu getirince ben de sözümde durarak cami maketini esnaf kardeşime hediye ettim." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı ile birlikte 30 bin TL değerindeki döviz ve altınını TL'ye çevirdiğini belirten Barşuk, "ABD'nin yaptığı siyasi, ekonomik tüm yaptırımlara karşı devletimizin yanında olacağız. Ben de üzerime düşen vazifemi yaparak elimdeki döviz ve altını bozdurdum." ifadelerini kullandı.

Cami maketini kazanan Mehmet Ağırtmış ise kendisine hediye edilen cami maketini evinin en güzel yerine koyacağını belirterek, anlamlı hediyesinden dolayı Barşuk'a teşekkür etti.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kırtasiyeciler yeni sezona iyi başlamadı

Kırtasiyeciler yeni sezona iyi başlamadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık