Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ağaç katliamı başladı!

Ağaç katliamı başladı!

Dünyanın ekolojik dengesine en büyük darbe vurulan günler başladı! En büyük Noel ağacı, parktan kesildi, helikopterle Vatikan'a getirildi! Papa 16. Benediktus: "Ağacı seyretmekten

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2006 Cumartesi 15:10
Ağaç katliamı başladı!
pek mesut oldum" dedi..

Noel'de Roma'nın San Pietro Meydanı'na dikilmek üzere bugüne dek en büyük çam ağacı getirildi.

İtalya'nın güneyindeki Sila Ulusal Parkından getirilen 9 ton ağırlığında ve 33 metre yüksekliğindeki çam ağacı, helikopterle Vatikan'a taşındı.

Noel ağacını taşıyan görevlilerin başında bulunan Eugenio Ripepe, "Sila parkında kesim ve taşıma işlemiyle üç gün uğraştık" dedi.
Köknar ağacı bu sabah San Pietro Meydanı'na dikildiğinde, haftalık halka hitabı için balkona çıkan Papa 16. Benediktus, "Ağacı seyretmekten pek mesut oldum" dedi.
Katolik dünyasının merkezine daha önce dikilen ağaçlar, Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden geliyor ve 32 metreyi aşmıyordu. 33 metrelik devası çam ağacı, bugünlerde süslenecek ve Noel arifesi 24 Aralıkta ışıklandırılacak.

Vatikan San Pietro Meydanı'na Noel ağacı dikme geleneği, tarihte ilk Polonyalı Papa olan, 16. Benediktus'un selefi müteveffa Papa II. Jean Paul tarafından 1982'de başlatılmıştı.
KAYNAK: habervakti.com'dan alınmıştı
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık