Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi AHMET HİLMİ YAZAR'IN BERAT KANDİLİ MESAJI

AHMET HİLMİ YAZAR'IN BERAT KANDİLİ MESAJI

Siverek Müftüsü Ahmet Hilmi Yazar, Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2014 Perşembe 09:34
AHMET HİLMİ YAZAR'IN BERAT KANDİLİ MESAJI

Siverek Müftüsü Ahmet Hilmi Yazar mesajında,

Yüce yaradanımızın bizler için sunmuş olduğu mübarek bir geceye, günahların bolca bağışlandığı, hatalar ve kusurlar için bağışlanma dileyenler için affın sağanak sağanak yağdığı yeni bir fırsat gecesine Beraat gecesine bu gece kavuşacağız inşallah. Rabbimize şükrediyor, Sevgili Peygamberimize O’nun Ehli Beytine ve Ashabına salat ve selam ediyoruz.

Üç aylar denen ve inananlar için nice mükâfatların tezahür ettiği bir zaman diliminin tam ortasında bulunuyoruz. Bu gece üç ayların tam orta gecesi. Bu gece Üç ayların ikincisi olan Şabanın 15. gecesi. Bu gece Beraat gecesi. Bu gece kurtuluş gecesi. Bu gece mağfiret gecesi. Bu gece af dileyenlerin günahı ne kadar çok olursa olsun, İsterse binlerce koyunun üzerlerinde bulunan tüyler kadar bile olsa affedildiği gece. Bu gece rızık isteyenler için rızkın bolca verildiği gece. Bu gece dua etmek isteyenler için duaların red olunmadığı bir gece. Bu gece dertleri olanlar için dertlerine şifa gecesi. Bu gece gönüllerin gecesi.

Kandil geceleri günahlarla kararmış gönüllerimize Rahmet kandillerinin yandığı gecelerdir. Kandil geceleri İlahi ışığın hayatımızı aydınlattığı gecelerdir. Kandil geceleri dualarımızın çokça makbul olması vesilesi ile hayatımıza yeni bir güneşin doğduğu gecelerdir. Bu gecelerden haberdar olalım. Bu gecelerin feyiz ve bereketinden azami şekilde istifade etmeye çalışalım. Paslanan kalplerimizi bu gecelerin hürmetine aydınlatmaya çalışalım. İlahi rahmetin kapanmadığı kapılardan içeri girelim. En Sevgilinin hürmetine Rabbimizin sevdiği kullar olmaya gayret edelim. Yeter ki unutmayalım. Yeter ki uyumayalım. Manevi uykudan kalkalım. Kalplerimizin gözünü açalım. Yüzümüzü Rabbimize, O’nun dinine, O’nun kitabına ve O’nun Peygamberine dönelim.

Bu vesile ile tüm Siverekli kardeşlerimin Berat Kandilini tebrik eder, bu kandil vesilesi ile İslam aleminde cereyan eden üzücü olayların son bulmasını Cenab-ı Haktan niyaz ederim.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık