Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi AZADİ HAREKETİ SİVEREK'TE ŞUBE AÇTI

AZADİ HAREKETİ SİVEREK'TE ŞUBE AÇTI

Merkezi Diyarbakır’da bulunan Kürdistan İslami Hareketi (AZADÎ) Siverek’te şube açtı

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2014 Pazartesi 09:40
AZADİ HAREKETİ SİVEREK'TE ŞUBE AÇTI

Eylül ayında Diyarbakır’da yapılan kongre ile harekete dönüşen Kürdistan İslami Hareketi (AZADÎ) Siverek'te şube açtı.

Merkezi Diyarbakır’da bulunan Hareketin yönetici ve üyeleri, ilk şubelerinin açılışı için Siverek ilçesine gelerek ilçenin Rüştü Küçük Ömer Caddesinde bulunan Hareket şubesinin açılışına katıldı.

Şubenin açılışına ilçe dışından ve ilçeden birçok Hareket mensubunun yanı sıra sivil toplum kuruluşu temsilcileri, belediye başkan yardımcıları ile HÜDA PAR ilçe teşkilatı mensupları katıldı. HDP ile DBP başta olmak üzere, birçok STK ve çevre de çelenk gönderdi.

Şubenin açılışında bir konuşma yapan Azadî Hareketi Genel Sekreteri Âdem Özcaner yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “İki yıl önce İnisiyatif olarak çalışmaya başladık. Diyarbakır’daki kongrede Hareket olarak çalışma kararı aldık. Bundan sonraki hedefimiz İslami bir Kürd siyasi partisi olmaktır. Partileşme için çalışmalarımız devam edecektir. Partileşme sürecinde halkımızın desteğini beliyoruz”

Açılışın sonunda Azadî Hareketi Siverek Şube Başkanı Mehmet Kehtavi, Genel Sekreter Adem Özcaner’e teşekkür plaketi ile Kürtçe Kur'an Meali hediye etti.

www.siverekgenclik.comYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık