Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi Baylan: Vatandaş Büyükşehir yasasından şikayetçi

Baylan: Vatandaş Büyükşehir yasasından şikayetçi

HÜDA PAR Şanlıurfa Milletvekili adayı Aziz Baylan esnaf ziyaretleri sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada büyükşehir yasası ile birlikte vatandaşların umduğunu bulamadığını ve birçok konuda mağduriyet yaşadığını kaydetti.

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2018 Cuma 13:43
Baylan: Vatandaş Büyükşehir yasasından şikayetçi

HÜDA PAR Şanlıurfa Milletvekili Adayı Aziz Baylan seçim çalışmaları kapsamında yanındaki heyet ile birlikte Siverek İlçe Garajını ziyaret etti.Esnafın sorun ve sıkıntılarını dinleyen Baylan, Şanlıurfa'nın büyükşehir statüsünü kazanmasının ardından yaşanan sorunlara dikkat çekti.

Büyükşehir yasasının Siverek için avantaj oluşturması gerekirken, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Siverek Belediyesi arasındaki koordinasyon eksikliğinden dolayı bu durumun dezavantaja dönüştüğünü kaydeden Baylan, "Vatandaşlarımız sorunları ile ilgili büyükşehir ve ilçe belediyesi arasında mekik dokuyorlar. En basit sorunları ile ilgili muhatap sorunu yaşıyorlar" dedi.

ŞUSKİ ile ilgili sıkıntıları dile getiren Baylan, " Bir vatandaşımız bugün bana ulaştı ve ŞUSKİ ile yaşadığı sorunlarından dert yandı. Vatandaş 2016 yılında Şirinkuyu Mahallesinde inşaata başlamış. İnşatta başlamadan önce yol, su ve kanalizasyon harçlarını ödemiş. Vatandaş, inşaatını bitirmiş, daire sahiplerine tapusunu teslim etmiş. Vatandaş evine taşınacak ama tüm başvurularına rağmen yolu yapılmamış, su ve kanalizasyon hattı çekilmemiş. ŞUSKİ, vatandaşa o bölge ile ilgili ihale yapmadıklarını, bu işlemin 1 yıl sürebileceğini söylemiş. Vatandaşta haklı olarak vergisini ödediği hizmetin gecikmesinden dolayı mağdur olduğunu ileri sürüyor"

www.siverekgenclik.com

FOTO GALERİ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık