Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa BELEDİYE'DEN ÖLÜM YOLUNA ÜST GEÇİT

BELEDİYE'DEN ÖLÜM YOLUNA ÜST GEÇİT

Mehmet SEZGİN/ SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan 1996 yılında hizmete açılan Şanlıurfa Diyarbakır yolun özerinde bulunan Yeni şehir ve şirinkuyu mahallelerini birbirine bağlayan

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2007 Pazar 15:24
BELEDİYE'DEN ÖLÜM YOLUNA ÜST GEÇİT
kara yolu özerinde yaşanan kazaların önlenmesi amacıyla Siverek belediye başkanlığı adı vatandaşlarca ölüm yolu olarak bilinen kara yolu özerinde üst geçit yapmak için çalışmaları başlattı.   Belediye başkanı Ali Murat Bucak imzasıyla karayolları 96 şube şifliğine gönderilen resmi yazıda’’Her gün 4 bin öğrencinin kara yolunda yaya olarak geçtiğine ve bu güne kadar onlarca trafik kazasının yaşandığı kara yolu özerinde top giderleri belediyece karşılanacak bir üst geçit yapılması için gerekli izinin verilmesi istendi.
  
BUGÜNE KADAR ÇOĞU YAŞLI VE ÇOCUKLARIN OLUŞTURDUĞU 18 VATANDAŞ YAŞAMINI YİTİRDİ.
  
Vatandaşlarca adı ölüm yoluna çıkan kara yoluyla ilgili bilgi veren Şirinkuyu Mahalle muhtarı Salih Ağaçlı konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi’’1996 yılında hizmete giren yolda bu güne kadar çoğunluğu yaşlı çocuk ve öğrenci olmak özere yaklaşık 18 vatandaşımız yaşamını yitirmiş bir o kadarı da sakat kalmıştır. Bu kazaların önlenmesi ve alt veya üst geçit yapılması için defalarca imza topladık daha önce belediye buraya üst geçit yapmak için proje hazırlandı ancak karayolları genel müdürlüğü üst geçit yapılmasına müsaade etmedi. Belediye yeni bir proje hazırlandı dileğimiz bir an önce bu projeye onay verilmesidir’’dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık