Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kırıkçı istifa etti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mahmut Kırıkçı, kardeşi Abdurrahman Kırıkçı'nın Ak Parti Şanlıurfa İl Başkan adayı olarak gösterilmesinin ardından görevinden ayrıldı.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kırıkçı istifa etti
08 Şubat 2021 - 10:30 - Güncelleme: 17 Şubat 2021 - 14:15

Görevden istifası ile ilgili twitter hesabından açıklama yapan Kırıkçı, "Ak davamızın kutlu yolculuğunda 2023 vizyonu ve yepyeni bir aşkla ve heyecanla yapılacak il kongresinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın il başkanlığı görevini kardeşim Abdurahman Kırıkçı'ya tevdi edilmesi nedeniyle sosyolojik dengeler adına ferağatın bize düştüğü mülahazasıyla 22 aydır yürüttüğüm genel sekreterlik görevinden affımı istedim. Bu göreve atanmama vesile olan ve şu ana kadar omuz omuza çalıştığımız Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül'e ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor hepsinden ayrı ayrı helallik diliyorum." ifadelerini kullandı.


Kırıkçı'nın istifasıyla ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, "Şehrimiz için Belediyemizin her kademesinde görev alan Genel Sekreterimiz Mahmut Kırıkçı; AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı adayımıza olan ailevi yakınlığından dolayı görevinden ayrılma kararı almıştır. Bugüne kadar vermiş olduğu hizmetler için kendilerine çok teşekkür ediyorum." dedi. (İLKHA)

Bu haber 1050 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum