Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi ÇALINAN MOTOSİKLETİ BAŞINA İŞ AÇTI

ÇALINAN MOTOSİKLETİ BAŞINA İŞ AÇTI

ŞANLIURFA - Siverek ilçesinde 2007 yılında motosikleti çalınan vatandaşa, olaydan 7 yıl sonra hırsıza kesilen trafik cezasını ödemesi istendi.

Giriş Tarihi: 21 Mart 2014 Cuma 12:59
ÇALINAN MOTOSİKLETİ BAŞINA İŞ AÇTI

Siverek ilçesinde seyyar satıcılık yapan Halit Ekincioğlu (31), 2007 yılında pazarda alışveriş yaparken motosikletini çaldırdı. Tüm aramalarına rağmen motosikletini bulamayan Ekincioğlu, durumu polis, maliye ve trafik birimlerine bildirdi.

Yaklaşık 7 senedir motosikletinden haber alamayan Ekincioğlu, Ulaştırma Bakanlığı tarafından evine gelen ceza bildirimi ile şok yaşadı. Gelen ceza makbuzunda; 26 Şubat 2013 tarihinde motosikletinin Mersin Otoyolundan ücret ödemeden geçtiğinin tespit edildiği, bunun suç olduğu, 1 ay içerisinde bildirilen cezayı ödenmesi gerektiği bildirildi.

26 Şubat 2013 tarihinde kesilen cezanın tam 14 ay sonra kendisine bildirilmesine itiraz eden Ekincioğlu, “Hem motosikletim çalındı. Bu da yetmezmiş gibi çalınan motosikletimden dolayı bana ceza kesildi. Bu ceza da bana 14 ay sonra bildirildi. Hâlbuki ben motosikletimin çalınmasının ardından gerekli tüm mercilere başvurarak durumu bildirmiştim. Mağduriyetimin giderilmesi için tüm yetkilileri göreve çağırıyorum.” Dedi.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık