Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa CENAZE YIKAMA KURSUNA TALEP OLUNCA 2. VE 3. KURSLAR AÇILDI

CENAZE YIKAMA KURSUNA TALEP OLUNCA 2. VE 3. KURSLAR AÇILDI

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa'nın Siverek İlçesinde geçtiğimiz ay İlçe Halk Eğitimi Merkezi ve İlçe Müftülüğünce

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2010 Perşembe 14:10
CENAZE YIKAMA KURSUNA TALEP OLUNCA 2. VE 3. KURSLAR AÇILDI
bayanlara yönelik açılan cenaze yıkama kursuna talep çok olunca geçen ay bayanlara yönelik açılan cenaze yıkama kursunun iki ve üçüncü kursu açıldı.
               
Bayanlara yönelik açılan kurs Halk Eğitimi Merkezi ve İlçe Müftülüğünde iki ayrı kurs olarak açıldı. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü konuyla ilgili yaptığı açıklamada ’’geçen kursumuzu İlçe Müftülüğünde başlattık. Kursa gelmek isteyen Siverekli bayanlar, müftülüğün evlerine uzak olmasından dolayı, Halk Eğitimi Merkezi Müdüründen bir cenaze yıkama kursunun da Halk Eğitimi Merkezinde açılmasını talep ettiler.
               
İlçe Halk Eğitimi Merkezi ve İlçe Müftülükte yoğun istek üzerine açılan kursta toplam 41 kursiyerin bulunduğunu belirten HEM Müdürü Tüysüz, iki buçuk hafta süren bayanlara yönelik cenaze yıkama kursu bitiminde yapılan sınav sonrası kursu başarıyla bitiren kursiyerlere kursa katılım belgesinin verileceği belirtildi.
           
İlçe müftüsü Ahmet Hilmi Yazar, kursa katılan kursiyerlerin gönüllü olarak herhangi bir ölüm vakasında yardımcı olacaklarını ve çağırılabileceklerini belirtti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık