Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Asayiş "Çocuk hematoloji ve onkoloji'de doktor yetersizliği var"

"Çocuk hematoloji ve onkoloji'de doktor yetersizliği var"

Bir damla Kan Talasemi Derneği Başkanı İbrahim Dizlek, Talasemi hastalarının en büyük sıkıntısının doktor sıkıntısı olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 9 Mayıs 2019 Perşembe 16:59

8 Mayıs Dünya Talasemi Günü münasebetiyle İlke Haber Ajansına konuşan Bir damla Kan Talasemi Derneği Başkanı İbrahim Dizlek, Talasemi hastalarının en büyük sıkıntısının doktor sıkıntısı olduğunu söyledi.

Dizlek, "Kan Hastalıklıları Federasyonun kayıtlarına göre Şanlıurfa’da Suriyeli hastalarla birlikte bin 800 Talasemi hastası bulunuyor. Şanlıurfa'da en büyük eksikliğimiz doktor eksikliğidir. Çocuk hematoloji ve çocuk onkoloji bölümünde doktor yetersizliği var. Şanlıurfa, çevre illerle kıyaslandığı zaman sağlık alanında çok gerilerde bulunuyor. Hükümetin sağlık alanında Şanlıurfa’ya destek vermesini bekliyoruz." diye konuştu. 

Şanlıurfa'da 8 Mayıs Dünya Talasemi Günü münasebetiyle yeni evlenen çiftlere talasemi hastalığı hakkında bilgi verildi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ve Haliliye Belediyesi işbirliği ile 8 Mayıs Dünya Talasemi Günü münasebetiyle Haliliye Belediyesi Nikâh salonunda yeni evlenen çiftlere Talasemi hastalığı hakkında bilgi verilerek broşür dağıtıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, Talasemi riskini azaltmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirttiler. (İLKHA)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Maske takmadığı gerekçesiyle öğretmene kesilen para cezası mahkemece iptal edildi

Maske takmadığı gerekçesiyle öğretmene kesilen para cezası mahkemece iptal edildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık