Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi DEDAŞ'TAN SİVEREK İLE İLGİLİ AKLA ZARAR İDDİA

DEDAŞ'TAN SİVEREK İLE İLGİLİ AKLA ZARAR İDDİA

DEDAŞ tarafından bazı haber ajanslarına servis edilen verilerde Siverek'te kaçak elektrik kullanımının % 93 olduğu iddia edildi.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2014 Perşembe 15:38
DEDAŞ'TAN SİVEREK İLE İLGİLİ AKLA ZARAR İDDİA

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde DEDAŞ tarafından periyodik olarak yapılan enerji kesintilerine toplumun her kesiminden tepkiler gelmeye devam ediyor. Yapılan enerji kesintilerinin keyfi olarak yapıldığını belirten Siverekliler yapılan uygulama ile toplumdaki herkesin mağdur edildiğine dikkat çekti.

DEDAŞ ise basında yer alan protesto eylemlerinin ardından akıllara zarar bazı verileri kamuoyu ile paylaştı. Siverek’te tüketilen enerjinin sadece yüzde 7’sinin parasını aldıklarını ileri süren DEDAŞ, Siverek’teki kaçak elektrik kullanım oranının % 93 olduğunu iddia etti. DEDAŞ, ayrıca son 11 ayda da müşterilerden tahsil etmesi gereken 350 milyon liranın ise sadece 33.4 milyon lirasını tahsil ettiklerini ileri sürdü.

DEDAŞ verilerinin bazı haber sitelerinde yer almasının ardından DEDAŞ’ın yayınladığı verilere tepkiler gecikmedi. Verilerin gerçeği yansıtmadığı belirtilen paylaşımlarda DEDAŞ’ın yayınlamış olduğu verilerle kamuoyunu yanıttığını, 220 bin nufüslü bir ilçenin % 93’ni kaçak elektik kullanıyor gibi lanse ettiği ileri sürüldü.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık