Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa DEDAŞ'TAN UMUDUNUN KESEN VATANDAŞ ÇAREYİ BELEDİYEDE ARIYOR

DEDAŞ'TAN UMUDUNUN KESEN VATANDAŞ ÇAREYİ BELEDİYEDE ARIYOR

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek ilçesinde sıkı sık yaşanan enerji kesintileri yüzünden iş yapamaz duruma geldiklerini belirten bir grup esnaf Siverek İlçe Belediye Başkanlığına

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2009 Salı 12:06
DEDAŞ'TAN UMUDUNUN KESEN VATANDAŞ ÇAREYİ BELEDİYEDE ARIYOR
gelerek enerji soruna belediyenin çözüm bulmasını istediler.
 
Kale Mahallesi Dere Caddesi özerinde esnaflık yapan ve çevrede meskeni bulunan bazı vatandaşlar belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Hivi Abikoğlu ile belediye makamında görüştüler.
  
Mahalle muhtarı Abdülaziz Bahçıvan, defalarca dilekçeyle ilçe kaymakamlığı ve DEDAŞ başvurduklarını buna rağmen sorunun çözülmediğini tek umutlarının belediye olduğunun belirterek ’’Enerji kesintilerinden dolayı esnaflar iş yapamaz oldu, çocuklar derslerini çalışamıyor. Semtimizde bulunan 16’cı trafo yetersiz olduğu için sürekli yanıyor. DEDAŞ kaçak kulanım yüzünde trafoların yandığının belirterek yeni trafo getirmiyor belediye başkanlığı bazı mahallerle trafo desteği vererek enerji sorunlarını çözüyor. Bizde belediyemizden yeni bir trafon istiyoruz’’ dedi.
   Belediye başkanı Abikoğlu, enerji sorununu DEDAŞ ait olduğunu belirterek, ’’Belediye başkanımız Ali Murat Bucak’ın  talimatlarıyla  birkaç mahallenin enerji sorununu çözümüne katkı sunduk, bu konuyu başkan Bucak ile görüşüp  bu mahallenin sorununun çözülmesi için belediye olarak katkı sunmaya çalışacağız’’ dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık