Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa DOKTOR ADAYI KATİL ZANLISI:CİNAYETİ HATIRLAMIYORUM

DOKTOR ADAYI KATİL ZANLISI:CİNAYETİ HATIRLAMIYORUM

Ali LEYLAK/ŞANLIURFAŞANLIURFA’da aşkına karşılık vermediği gerekçesiyle Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden sınıf arkadaşı 22 yaşındaki Çağla Arin’i 47 yerinden bıçaklayarak öldürüp, kendisine engel olmak isteyen

Giriş Tarihi: 14 Mayıs 2008 Çarşamba 01:07
DOKTOR ADAYI KATİL ZANLISI:CİNAYETİ HATIRLAMIYORUM
Seda Tunca’yı yaralayan doktor adayı 23 yaşındaki Hüseyin Zengin’in yargılanmasına başlandı. Zengin, “Çağla’yı çok seviyordum. Cinayeti nasıl işlediğimi hatırlamıyorum” dedi.
Şanlıurfa’da 28 Mart’ta yaşanan olayda, platonik aşkına karşılık bulamayan Hüseyin Zengin, birlikte olma teklifine olumsuz yanıt veren Çağla Arin’i, Yenişehir Mahallesi’ndeki evinde 47 bıçak darbesi ile öldürmüş, kendisine engel olmak isteyen aynı okulun öğrencisi Seda Tunca’yı da yaralamıştı. Olayın ardından kendini de değişik yerlerinden yaralayan katil zanlısı, tedavisinin ardından sevk edildiği Adliyede tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.
Tıp Fakültesi 3'üncü Sınıf öğrencisi sanığın ilk duruşması bugün 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı duruşmaya Zengin’in yanı sıra, öldürülen Çağla Arin’in babası Gıyasettin Arin ile Tıp Fakültesi’nden öğretim görevlileri ile öğrenciler katıldı.
ÇOK SEVİYORDUM, OLAYI HATIRLAMIYORUM
Mahkeme heyeti kimlik tespiti yapmasının ardından, ‘kasten adam öldürme ve yaralama’ suçundan yargılanan sanığa söz hakkı tanıdı. Cinayeti işlediğini kabul eden ancak olay gününü hatırlamadığını belirten Hüseyin Zengin, öldürdüğü Çağla Arin’i çok sevdiğini ancak aşkına karşılık bulamamasının kendisini çıldırttığını söyledi. Çağla Arin’in kendisiyle birlikte olması için her yolu denediğini, bu konuda Arin’in şikayetçi olmasına rağmen ısrarından vazgeçmediğini belirten Zengin, şunları söyledi:
“Çağla’yı çok seviyordum. Onun için her şeyi yapardım. Belki aramızdaki tek taraflı ilişkinin iyiye gidebileceğini düşünerek ısrarcı oldum. Evet yaptığım doğru bir şey değildi. Ancak, sevgimden ne yaptığımı bilmiyordum. Çağla belki bu inadından vazgeçer düşüncesiyle, ona sürekli mesajlar atıp, çiçekler gönderiyordum. Yaptıklarım tamamen kendisine duyduğum sevgiydi ve bu hareketlerimle inadından vazgeçirebileceğimi düşündüm. O, sürekli beni tersleyip, olumsuz yanıt verince son kez konuşmaya gittim. Olumsuz yanıt alınca onu başkasına yar etmemek için öldürdüm. Fakat, nasıl öldürdüğümü inanın hatırlamıyorum.”
Cinayetin görgü tanığı olan ve olay sırasında bacağından yaralanan Seda Tunca, Çağla Arin ile ev arkadaşı olduklarını belirterek, “Hüseyin Zengin sürekli olarak Çağla’yı rahatsız ediyordu. Öyle ki son zamanlarda Hüseyin’in davranışları Çağla’nın psikolojisinin bozulmasına neden olmuştu. Olay günü elindeki bıçak ile Çağla yalvarmasına rağmen defalarca kendisine vurdu, engel olmak isteyince beni de yaraladı” dedi.
Tanıkların dinlenmesinden sonra mahkeme heyeti, Hüseyin Zengin’in psikolog kontrolünde tedavi görmesi ve muayene edilmesi yönünde karar vererek duruşmayı 10 Haziran’a erteledi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık