Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa DYP GENEL BAŞKANI AĞAR AŞİRET REİSLERİYLE İFTARDA BULUŞTU

DYP GENEL BAŞKANI AĞAR AŞİRET REİSLERİYLE İFTARDA BULUŞTU

  Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Biz Şimdiye Kadar En Zor Koşullarda Hiçbir Zorluk Gözönünde Bulundurmayarak Bu Ülke İçin Mücadele Ettik. Bu Günün Mangalda Kül Bırakmayan Adamlarının Sokaklarda Olmadığı Bir Dönemde Bizler Daların

Giriş Tarihi: 10 Ekim 2006 Salı 17:45
DYP GENEL BAŞKANI AĞAR AŞİRET REİSLERİYLE İFTARDA BULUŞTU
Tepesindeydik" Dedi.
 

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Biz şimdiye kadar en zor koşullarda hiçbir zorluk gözönünde bulundurmayarak bu ülke için mücadele ettik. Bu günün mangalda kül bırakmayan adamlarının sokaklarda olmadığı bir dönemde bizler daların tepesindeydik" dedi.

Ağar, Güneydoğu gezisinin bugünkü durağında Şanlıurfa'ya gelerek partililerle birlikte iftar yemeğine katıldı. Çok sayıda aşiret reisinin katıldığı iftar yemeğinden Ağar bütün masaları tek tek gezerek partililerle tokalaştı. Şehitlik Çamlık Aile Restoranı'nda verilen iftar yemeğinde dualar eşliğinde bir konuşma yapan DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar , Türkiye'nin yeniden huzuru aradığını belirterek, "Ülke insanlarımız hukuk ve demokrasi içinde meselelerine 24 saat eğilecek inançlı iktidarlar arıyor. Bu topraklar yıllar boyunca birlikte yaşadığımız ülke insanları bakımından çoluk çocuğuyla yaşayabileceği huzurlu bir ortamı arıyor. Bütün bu hukuk ve demokrasi kavramları olduğu zaman toprakları huzurlu bir Türkiye ortaya çıkacaktır. Türkiye hiçbir tarafında silahların konuşmadığı gayretin ve helal alın terinin ıslandığı topraklar üzerinde yetişen yeni bereketli alanlar arıyor. Türkiye insanında hiçbir ananın gözyaşlarının dökülmediği herkesin çocuğunun geleceğinden emin olduğu bir Türkiye özlemi mevcut. Ve Yüce Allah bize böyle siyaset nasip eylesin" diye konuştu.

Ağar, alkışlar arasında süren konuşmasında geçmiş yıllardan sık sık söz ederek, "Biz şimdiye kadar en zor koşullarda hiçbir zorluk gözönünde bulundurmayarak bu ülke için mücadele ettik. Bu günün mangalda kül bırakmayan adamlarının sokaklarda olmadığı bir dönemde bizler daların tepesindeydik. Gün gelecek Türkiye'nin ovaları huzurla dolacaktır. Allah bize meselelere yıkıcı bir tutumla değil, siyasetle yaklaşan bir yol nasip eylesin. Biz bu ülke için çok büyük mücadeleler verdik. Ve bundan sonrada siyasetle insanları ayrımcı bir yola varmadan bir yön izleyeceğiz" şeklinde konuştu.

Bu arada Ağar'a iftar yemeğinde Şanlıurfa yöresine özgü Patlıcanlı Urfa Kebabı ile Lebeni ve Künefe ikram edildi. Ağar, yemeğin ardından partililerle birlikte dinlenmek üzere otele çekildi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık