EĞİTİM GÖNÜLLÜSÜ KAYMAKAMIN EĞİTİM MÜCADELESİ

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek İlçe Kaymakamı Kemal Yıldız, İlçede göreve başladığı ilk günden beri ilçedeki eğitim

EĞİTİM GÖNÜLLÜSÜ KAYMAKAMIN EĞİTİM MÜCADELESİ
19 Temmuz 2010 - 15:43
sorunlarını vatandaşlarla birlikte çözmeye çalışıyor. İlçe Kaymakamı Kemal Yıldız, Şanlıurfa valisi Nuri Okutan’dan aldığı destekle ilçede yeni derslikler ve okul yapımı için kolları sıvadı.

İlçe merkezinde yapılması planlanan bir Kız Lisesi, 24 derslik ilköğretim okulu ile iki ana okulunun  yapımı ile köylerde  yaptırılacak 8 derslik 8 ilköğretim okulu ile bu okullara 8 lojmanın yapımı için kaynak arayışına başladı. Geçtiğimiz günlerde İstanbul, Ankara ve Bursa’da Siverekli bazı işadamı ve hayırsever vatandaşlarla görüşen İlçe Kaymakamı bu kişilerden kaynak sözü aldığını, söz konusu parasal kaynakların  gelmesiyle birlikte  planlanan  okulların yapımına  başlayacağını, bu konudaki kaynak arayışlarının devam ettiği  belirtildi.
    
İlçe Kaymakamı Yıldız  "planlanan  okulların  yapılması halinde  ilçede ki derslik sıkıntısının  büyük ölçüde  çözüleceğini, vatandaşların eğitim sorunlarının çözümü için  katkı sunmalarını  beklediklerin’’ belirti.
Bu haber 1504 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum