Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi ELEKTRİK OLMADIĞINDAN TEDAVİ EDİLEMİYOR

ELEKTRİK OLMADIĞINDAN TEDAVİ EDİLEMİYOR

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Örgülü Mahallesi’nde 10 gündür devam eden elektrik kesintilerinden dolayı 7 yaşındaki yatalak hasta tedavi edilemiyor.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2015 Salı 15:47
ELEKTRİK OLMADIĞINDAN TEDAVİ EDİLEMİYOR

ŞANLIURFA- Siverek ilçesi Karacadağ Bölgesinde devam eden elektrik kesintileri tüm bölgede mağduriyetlere neden oluyor. Siverek ilçesine 39 kilometre uzaklıkta bulunan Örgülü (Kevirêserkevir) Mahallesi’nde 10 gündür devam eden elektrik kesintisinden dolayı mağdur olan 7 yaşındaki yatalak aynı zamanda astım hastası Mustafa Gürbüz elektrik kesintilerinden dolayı astım tedavisi göremiyor. Baba Mustafa Gürbüz engelli ve astım hastası 7 yaşındaki çocuğuna günde dört kez buhar verilmesi gerektiğini ve elektrik olmadığı için tedavisini yapamadığı belirtti.

Baba Mustafa Gürbüz, “Oğlum yatalak, aynı zamanda astım hastasıdır. Dört yıldır oğlumun astım tedavisi için aldığımız buhar makinesi ile onu tedavi ediyoruz. Günde dört kez birer saat arayla buhar verdiğimiz çocuğumuza 10 gündür elektrikler kesintilerinden dolayı buhar veremiyoruz. Mağdur durumdayız” dedi

Siverek Karacadağ bölgesi başta olmak üzere ilçeye bağlı bir çok bölgede yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı okullar 2 gün süre ile tatil edilmişti.

Hakan Lale

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık