Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa ERDOĞAN: HESABI SORULACAK

ERDOĞAN: HESABI SORULACAK

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki saldırıyla ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Erdoğan, "Terör örgütü nereden destekleniyorsa hepsinden mutlaka bunun hesabı sorulacaktır" dedi.

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2011 Çarşamba 15:27
ERDOĞAN: HESABI SORULACAK
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 26 askerin hayatını kaybettiği saldırının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında "Terör Zirvesi" yapıldı. Erdoğan, toplantı sonrası konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. PKK'nin başkalarının maşası olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, "Terör örgütü nereden besleniyorsa hepsinden hesap sorulacaktır" ifadelerini kullandı.
Bölgede uluslararası hukukun öngördüğü sıcak takip dâhil olmak üzere, geniş çaplı operasyonların devam etiğini söyleyen Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: "Şu an itibarıyla,.. Başbakanlıkta, ilgili bakanlarımız, Genelkurmay İkinci Başkanımız ve MİT Müsteşarımızın da katılımıyla detaylı bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik. Genelkurmay Başkanımız ve Kuvvet Komutanlarımız incelemeler yapmak üzere bugün bölgeye gitmiş bulunuyorlar. Ben bugün burada özellikle şu hususu aziz milletimle paylaşmak istiyorum. Bu ülkenin birliğine, dirliğine, bütünlüğüne kastedenler karşısında tek bir milim bile geri çekilmedik, çekilmeyeceğiz. Özellikle, bu ülkenin kardeşliğini hedef alanlara karşı en küçük bir müsamaha dahi göstermedik, göstermeyeceğiz."


PKK'nın yanı sıra ona destek verenlere karşı da mücadele edeceklerini ifade eden başbakan Erdoğan, "Her kim ki, teröre gizli ya da açık destek veriyorsa her kim ki, terörü besliyor, kolluyor, yataklık ediyorsa. Kim ki, teröre müsamaha gösteriyor, terörün kanlı yüzünü örtmek, terör örgütünün insanlık dışı saldırılarını görmezden gelmek gibi bir gafletin içinde bulunuyorsa terör örgütü nereden besleniyor, nereden destek alıyor, kim veya kimler tarafından teşvik ediliyorsa, hepsinden mutlaka bunun hesabı misliyle sorulacaktır" dedi.


Son saldırıların PKK'nin birilerinin taşeronluğunu yaptığının göstergesi olduğunu vurgulayan Başbakan Erdoğan, "Terör örgütü, Türkiye'nin huzuruna, kardeşliğine ve istikrarlı büyümesine kasteden odakların taşeronu olduğunu bu son olaylarla bir kez daha göstermiştir. İkinci husus: Terör örgütü, bu son saldırılarla, toplumu tahrik etmek, provokasyon yapmak, zihinleri bulandırmak ve milletin hassasiyetlerini kaşımaktan başka bir hedefi olmadığını da açıkça ortaya koymuştur. Anne karnındaki bebeği katledecek kadar gözü dönen; Sokaktaki 4 yaşındaki yavruyu katleden; Cami imamlarını, ekmek parası için ter döken işçileri, masum sivilleri öldüren, Öğretmen kaçıran, iş makinesi yakan, mühendis katleden, Gösterilerde annelerin, gençlerin ölmesi için temennide bulunan; Kendi mensuplarına karşı bile acımasızca şiddet uygulayan, kendi mensuplarını infaz eden ve bunu ailelerinden saklayan bir örgütün, tahrik, tedhiş ve provokasyondan başka bir hedefi yoktur ve olamaz" diye konuştu.

İLKHA
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık