Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Filistinliler İçin Hatim Duamızı Yaptık

Filistinliler İçin Hatim Duamızı Yaptık

Filistin'de şehit edilen müslümanlar için başlattığımız hatim kampanyası dün akşam Kasım Bakudan Hocamızın okuduğu hatim duası ile sona erdi.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2009 Cuma 14:56
Filistinliler İçin Hatim Duamızı Yaptık
Web sitemizden hatim duasını canlı yayınlayacağız dememize rağmen başta elektrik kesintisi olmak üzere üst üste yaşadığımız sorunlar nedeniyle maalesef canlı yayını gerçekleştiremedik.
Filistinde yaşanan insanlık dramı tüm Sivereklileri derinden üzerken,  insanlarımız  bireysel tepkilerini toplumsal tepkiye dönüştürdüğü zaman tepkilerinin daha anlamlı hale geleceği kesindir.

Bu anlamda bir Siverekli olarak neler yapabiliriz ?

1.En Başta Dua: Dua müminin en önemli silahıdır.Nice az topluluklar Allah izniyle nice çok toplulukları yenmiştir.Mümin dua ile donandımı, sırtını Allah (cc) dayadımı ve kendisine gıyabında dua edenler oldumu ondan daha güçlü kimse olamayacağı muhakkaktır.

2.İsrail Mallarını Boykot Etmek:İsrail'i bu kadar acımasızlaştıran hiç şüphe yok ki arkasındaki ekonomik güçtür.Müslümanlar olarak onların mallarını almamamız onlara psikolojikmen ve ekonomik olarak büyük darbe vuracaktır.

3.Malli Yardım: Filistin çok zor durumdadır. Su, Elektrik, Gıda, İlaç yoktur.Güvenilir yollarla en kısa zamanda elimizden geldiği kadar filistine yardımcı olmalıyızYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık