Ana Sayfa Asayiş "Firavunlar, Musa’nın gelişine mani olamayacak"

"Firavunlar, Musa’nın gelişine mani olamayacak"

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde cunta mahkemesinde şehadete erişen Muhammed Mursi için gıyabı cenaze namazı kılındı, Firavunların, Musa’ların gelişine mani olamayacağına işaret edildi.

Giriş Tarihi: 18 Haziran 2019 Salı 13:58

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Mısır’ın cunta mahkemelerinde ruhunu Allah’a teslim eden Mısır’ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için gıyabı cenaze namazı kılınarak basın açıklaması düzenlendi.

Diyanet işleri Başkanlığı'nın talimatları çerçevesinde, hak ve adalet uğruna verdiği onurlu mücadele sırasında dün şehadete erişen Mısır'ın seçilmiş ilk cumhurbaşkanı ve Devlet Başkanı Muhammed Mursi için Siverek İlçe Müftülüğü'nün organizasyonu ve Siverek'teki Sivil Toplum Kuruluşlarının destek ve iştirakiyle vatandaşların katılımıyla Merkez Şeyh Abdülkadir Geylani Camii'nde öğle namazından sonra İlçe Müftü Vekili Cuma Akkutlu tarafından giyabi cenaze namazı kıldırıldı.

Cenaze namazının ardından sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen basın açıklamasını Murat Başaran okudu.

Basın açıklamasında, Mısır’da yapılan zulüm, işkence ve idamların, Firavunları yok etmek için gelen Musa’ların gelişine engel olamayacağı belirtildi.

Müslümanların bu dünyada ödedikleri bedellerin onları cennete taşıyacaklarına dikkat çeken Başaran, "Bu süreçte bütün dünyanın gerçek yüzünü de gördük, sözde demokrasi havarisi kesilen alçakların kirli oyunlarını da… Ancak dertlerini yüreklerimizde ne kadar hissedersek edelim, asıl bedeli; baltacı alçakların cadı avlarına maruz kalan, çocukları, eşleri gözlerinin önünde şehid edilen, zindanlarda türlü işkencelere uğrayan kardeşlerimiz ödediler. Biz biliyoruz ki; kardeşlerimizin bu dünyada ödedikleri bedeller inşallah onları cennette yüce köşklere taşıyacak ve onlara bu işkenceleri yapan alçaklar da hem tarih boyunca lanetlenecek hem de cehennemin dibini boylayacaklardır." diye konuştu.

"Bütün gençlerimizi idam etseler Musa’nın gelişine asla mani olamayacaklardır"

İslam düşmanlarının yaptıklarını yanlarına kalmayacağını vurgulayan Başaran, "İbrahim suresi 42. ayette yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: ‘Bizler Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanmıyoruz. Biliyoruz ki O, onları gözlerin dehşetle belireceği bir güne ertelemektedir.’ Zalimler bilmelidir ki; tıpkı tarihteki tüm firavunlar gibi, bütün gençlerimizi idam etseler de onların bu köhne, çürümüş tahtını yıkacak bir Musa’nın gelişine asla mani olamayacaklardır. Ancak biz Müslümanlar Musa’ları bekleyenler değil, Musa olmaya çalışanlar, Musa’lar yetiştirmeye çalışanlar olarak elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız. Nasıl ki bir kardeşimizin şehadeti aramızdaki tüm farklılıkları ortadan kaldırıp tek bir yumruk gibi bütünleşmemizi beraberinde getiriyorsa, başka kardeşlerimizin de benzer işkenceleri görmemeleri için bu duruşumuzu birçok alanda muhafaza etmemiz ve bu uğurda mümkün oldukça beraber adım atmamız gerekiyor. Şehidimiz diyor ki: ‘Çocuklarımız bizler için onlar adamdı diyecekler.’ Vallahi adamlığınıza ve zulme karşı göğsünüzü siper etmenize buradaki herkes şahittir. Ey şehid, yolun yolumuzdur!" ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasında; şehitler ümmetin onurudur, zalimler için yaşasın cehennem, sloganları atılarak sık sık tekbir getirildi.

Program Mahmut Bozkuş tarafından yapılan dua ile sona erdi. (İLKHA)

YORUMLAR
  • yorum2019-06-20 20:24:35Ahmet

    Bir açıklama da Şu Siverekteki katliamı yapanlar hakkında yapsaydınız, sevgili Siverek STK'ları. Binlerce kilometre uzaktaki hak ihlalleri için kendini paralayıp dibindeki katliamları göremeyen sayın STK'lar.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
#
Bu habere de bakabilirsiniz 11 Nisan Kurtuluş Camii’nin açılışı ertelendi

11 Nisan Kurtuluş Camii’nin açılışı ertelendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık