Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa GÜNEYDOĞU'DA ERKEKLER ÇOK ÇOCUKLU OLMAK İSTİYOR

GÜNEYDOĞU'DA ERKEKLER ÇOK ÇOCUKLU OLMAK İSTİYOR

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan kadınlara yönelik eğitim çalışmalarıyla bilinen Çok Amaçlı Toplum Merkezi Siverek İlçesinin beş Mahallesinde

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2008 Pazartesi 11:48
GÜNEYDOĞU'DA ERKEKLER ÇOK ÇOCUKLU OLMAK İSTİYOR
163 kadınla bire bir yaptığı araştırmada bölgede kadınlardan çok erkeklerin çok çocuklu olmak istediklerinin tespit etti.
 
İlçenin Fırat, Dicle, Abdalağa, Şirinkuyu ve Bağlar mahallelerinde araştırma yapan ÇATOM gönüllüleri ilginç sonuçlara vardılar.

Siverek ÇATOM alan sorumlusu Derya Kataraşlı konuyla ilgili yaptığı araştırmada ’’Gönüllülerimizle birlikte kadınlara yönelik aile planlaması ve çocuk gelişimi ile ilgili konferans ve eğitim çalışmaları yapmak amacıyla ilçenin kenar semtlerinde bulunan, köyden kente göç etmiş 163 çocuklu anneyle birebir görüşerek anket düzenledik. Yaptığımız anket çalışmasında bölgede yaşayan kadınlardan çok erkeklerin çok çocuk istediklerini tespit ettik. Kadınlar eşlerinden izin almadan her hangi bir doğum kontrol yöntemi kullanmıyorlar. Bölgede ortalama her ailenin beş çocuğu bulunuyor. Kadınlar erkeklerin özellikle erkek çocuk istediklerini belirtiler.163 kadından sadece 14 çok çocuklu olmak istediğini geriye kalan kadınların eşlerinin istemleriyle çok çocuk doğurduklarını tespit ettik. Yaptığımız anket doğrultusunda  aile planlaması ve çocuk sağlığı konusunda çalışmalar yapacağız’’ dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık