Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi Güvercin Köyü sakinleri sandık başına gitmedi

Güvercin Köyü sakinleri sandık başına gitmedi

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde belediyeden hizmet alamadıklarını ileri süren Güvercin Kırsal Mahallesi sakinleri protesto amacıyla oy kullanmadı.

Giriş Tarihi: 24 Haziran 2018 Pazar 18:41
Güvercin Köyü sakinleri sandık başına gitmedi

Siverek'e 15 kilometre uzaklıkta bulunan 142 seçmenin bulunduğu Güvercin Kırsal Mahallesi sakinleri belediyenin kendilerine hizmet yapmadığını ileri sürerek sandık başına gitmedi.

Kırsal Mahalle Muhtarı Mehmet Geyik gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bizim yol, su sorunumuz var. Bugüne kadar belediye bize hizmet getirmedi. Çevremizdeki mahallere hizmet gitti bir tek bize hizmet gelmedi. Sabah geldim köylüleri çağırdım köylüler belediyenin kendilerine hizmet getirmediğini oy kullanmayacaklarını belirtiler. Bende bu karara tabi oldum. 142 seçmenin bulunduğu köyümüzde kimse oy kullanmadı" dedi.

Mahalle sakinlerinden Nurettin, Mehmet Şükrü ve Ramazan Geyik isimli vatandaşlar da "Belediye köyümüze bugüne kadar bir çivi bile çakmadı, yol ve su sorunumuz var, taziye evi sorunumuz var, okul sorunumuz var, hiç kimse bizimle ilgilenmedi. Bizde oy kullanmama kararı aldık" dediler.

Güvercin mahallesinde bulunan 1232 nolu sandıkta bulunan üç görevli yalnız oylarını kullandı görevliler saat 17.00' ye kadar bekledi. Mahalle sakinleri oy kullanmaya gelmeyince tutanak tutarak mahalleden ayrıldılar.

www.siverekgenclik.comYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yatırımcılar için BSMV binde 2'ye indirildi

Yatırımcılar için BSMV binde 2'ye indirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık