Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa HACI ADAYLARINA MAKET KÂBE ETRAFINDAN UYGULAMALI EĞİTİM VERİLDİ

HACI ADAYLARINA MAKET KÂBE ETRAFINDAN UYGULAMALI EĞİTİM VERİLDİ

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek İlçe Müftülüğü bu yıl ilçede hac vazifesini yerine getirmek amacıyla kutsal topraklara gidecek olan yaklaşık

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2011 Salı 10:15
HACI ADAYLARINA MAKET KÂBE ETRAFINDAN UYGULAMALI EĞİTİM VERİLDİ
200 hacı adayına Hac'da ibadetini yerine getirirken nasıl davranacakları konusunda Kâbe maket etrafından uygulamalı eğitim semineri verdi.

İlçenin Sulu Camiinde sabah saatlerinde İlçe Müftüsü Ahmet Hilmi Yazar tarafından Kâbe maketinin önünde hacı adaylarının kabe ziyareti sırasında yapacakları davranışları, yasakları konusunda uygulamalı eğitim olarak anlattı. Aralarında kadın hacı adaylarının da bulunduğu hacı adaylarına yaklaşık iki saatlik uygulamalı olarak anlatıldı.

İlçe Müftülüğünden edinilen bilgilere göre Siverekli hacı adayları iki kafile olarak ilçeden hareket edecek. 1. kafile 22 Ekim saat 12.00’da, 2. kafile ise 25 Ekim gece 23.50’de Siverek Belediye Otogarından havaalanına hareket edecek. Hac vazifesini yerine getirmek için bir gün sonra havaalanından uçuşlar yapılacak.

Öte yandan Siverekli hacılara müftülük görevlilerince hac vazifesini yerine getirecek olan hacı adaylarına hafta sonu uygulamalı olarak eğitimler devam edecektir.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık