Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa HALEPLİBAHÇE'YE BAKANDAN 6 TRİLYON MÜJDESİ….

HALEPLİBAHÇE'YE BAKANDAN 6 TRİLYON MÜJDESİ….

 ABDULKADİR EMİN ÖNENŞANLIURFA MİLLETVEKİLİBASIN DANIŞMANLIĞIToplantılar, görüşmeler ve analizler….      Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan, Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ekinci ve Şanlıurfa Milletvekilleri geçtiğimiz günlerde Ankara’da

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2008 Pazar 12:33
HALEPLİBAHÇE'YE BAKANDAN 6 TRİLYON MÜJDESİ….
bir araya geldiler. Toplantılarda Şanlıurfa’nın önemli sorunları tartışıldı. Sorunların çözümü için yetkili makamlarla görüşmeler sağlandı.   
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’dan Sevindirici Haber…..      

      İlk görüşme Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay’ın makamında yapıldı. Buradaki görüşmelerde HALEPLİBAHÇE projesi ele alınarak, ön protokol hazırlanmasına karar verildi. Bu proje yeniden revize edilerek, en kısa sürede çalışmalara başlanacak. Şanlıurfa Milletvekillerinin ısrarları karşısında, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay, Bakanlık bütçesinin neredeyse %20’sini teşkil eden 6 ( Altı ) Trilyonun bu proje için ayrıldığının müjdesini verdi. Böylece Bakan olarak ilk gezisini Şanlıurfa’ya gerçekleştiren Günay, önemli icraatlarından birini de Şanlıurfa’ya yapmış oldu.
      Görüşmelerin sonunda Şanlıurfa Milletvekilleri ve diğer katılımcı yetkililer Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay’a şükranlarını sundular.  

Şanlıurfa Vilayetin  yeni binasının bitirilmesi için ödeneğin arttırılması…. 

      Bir başka görüşme ise Maliye Bakanı Müsteşarı ile gerçekleşti. %60’ı bitirmiş olan Yeni Hükümet binasının yüzde yüz tamamlanması için ödeneğinin artırılması sağlandı. Bu binanın bitirilmesiyle birlikte, eski Hükümet binası ve çevresinde bulunan birkaç resmi kurumun yıkılarak, yeraltı otoparkı ile üzerine, yeşil alan olması görüşünde mutabık kalındı. Bu görüşler sonunda mutabakata varıldı. Bu sonuçla birlikte Şanlıurfa’ya modern ve görkemli büyük bir meydan ve büyük bir yeraltı otoparkı kazandırılmış olacak. 

Şanlıurfa’nın Başarısı İçin…. 

      Şanlıurfa Milletvekillerinin, Şanlıurfa Valisinin, Şanlıurfa Belediye Başkanının ve yetkililerin bir araya geldiği toplantılarda, Şanlıurfa’nın sorunlarının çözümleri için  gerekenlerin yapılacağı yönünde ifadelere ve bilgilere yer verildi. Ayrıca görüşmelerde “Şanlıurfa’nın sorunlarının giderilmesi ile yeni başarıların elde edilmesi için, daha hızlı ve iyi hizmetlerin bir an önce Şanlıurfa’mıza ulaşması amacıyla, tek vücut olarak çalışmalarımız sürecektir” denildi.  
 

                                                                 ( Basın Danışmanlığı )
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık