Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Eğitim Harran Üniversitesi Rektörlüğüne vekâleten atama yapıldı

Harran Üniversitesi Rektörlüğüne vekâleten atama yapıldı

Harran Üniversitesi Rektörlüğüne vekâleten üniversitenin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Çiğdem atandı.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2018 Salı 16:53
Harran Üniversitesi Rektörlüğüne vekâleten atama yapıldı
Bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki ifadeleri ile gündeme gelen ve ardından görevinde istifa eden Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın'ın yerine vekaleten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Çiğdem atandı.

Çiğdem, Taşaltın’dan görevi devraldı. Üniversitenin Yenişehir Kampüsünde bulunan rektörlük makamında gerçekleşen devir teslim töreninde konuşan eski Rektör Taşaltın, üç buçuk yılda üniversiteyi kurumsal bir yapıya getirmeye çalıştıklarını, yeni Rektör Çiğdem’in de bu kurumsal yapıyı daha ileriye taşıyacağına inandığını belirtti.

Daha sonra konuşan Çiğdem, devraldığı bu görevi hakkıyla yapacağını belirterek, Üniversiteye verdiği katkılardan dolayı Taşaltın’a teşekkür etti ve yeni hayatında başarılar diledi.

YÖK, rektör adaylığı için başvuru ilanı yaptı

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapılan duyuruda ise Harran Üniversitesi için rektör adaylığı başvuru ilanında bulunulduğu ifade edildi.

Açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş olan şartları taşıyan adayların istenilen belgelerle 20 Kasım'a kadar YÖK'e başvuruda bulunabileceği belirtildi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık