Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Eğitim Harran Üniversitesi Rektörü istifa etti

Harran Üniversitesi Rektörü istifa etti

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, görevinden istifa etti.

Giriş Tarihi: 1 Kasım 2018 Perşembe 11:56
Harran Üniversitesi Rektörü istifa etti

Bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki ifadeleri ile gündeme gelen Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, istifa etti.

Sözlerinin çarpıtılarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yıpratılmak istendiğini söyleyen Taşaltın, 2015'ten bu yana Harran Üniversitesinde yapmış olduğu rektörlük görevinden istifa etti.

YÖK istifayı duyurdu

Konuya ilişkin YÖK'ten yapılan açıklamada "Harran Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ramazan Taşaltın 31.10.2018 tarihinde istifa etmiş bulunmaktadır." denildi.

Açıklamanın devamında, "Bu vesileyle akademi camiamızdaki bütün değerli hocalarımızın ve bilhassa karar alma mevkilerinde bulunan sayın idarecilerimizin söz ve fiillerinin ölçülü, makul, ilmi çerçevede ve toplumun hassasiyetlerini gözetir şekilde olmasına azami dikkat göstermelerinin ehemmiyeti bir kez daha ortaya çıkmıştır." ifadelerine yer verildi.

Taşaltın ne demişti?

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın katıldığı bir televizyon programında, İslami olarak cumhurbaşkanına itaat etmenin farzı ayın olduğunu, ona karşı gelmenin de harpten kaçmak manasına gelip bunun haram olduğunu söylemişti.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık