Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Yaşam Havaların ısınmasıyla yılanlar tarlalarda görüldü

Havaların ısınmasıyla yılanlar tarlalarda görüldü

​Sıcakların başlamasıyla Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde mercimek hasadına başlayan işçiler, yılanlarla karşılaşınca tarlada çalışan kişilere uyarılarda bulundu.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2020 Cumartesi 19:11
Havaların ısınmasıyla yılanlar tarlalarda görüldü

Hilvan'da kısa zaman önce mercimek ve diğer hububat çeşitlerinin hasadına başlandı.

İlçe merkezine yakın bir yerde kardeşinin ektiği mercimek tarlasında çalışan Haçim Kılıçoğlu, tarlada çalıştığı esnada yılanın kendisini sokacağını fark ettiğini ve sıcaklarda bu durumların sık sık yaşandığını söyleyip tarlada çalışan işçilere dikkatli olması uyarısında bulundu.

Kılıçoğlu, “Mercimek tarlasında çalıştığım esnada bir yılanın ayağımdan beni sokacağını fark ettim. Bunun üzerine tedbirimi alıp yılanı öldürdüm. Çok zararlı bir yılan olduğunu düşünüyorum. Bölgemizde mercimek, buğday, arpa gibi ürünlerin hasadına başlandı. Şanlıurfa bölgesi de sıcak bir iklime sahiptir. Bu nedenle tarlada çalışan insanların dikkatli olması lazım. Her sene bu vakitlerde yılan sokmalarından dolayı hayatını kaybeden insanlar oluyor. Çalıştığımız esnada biraz daha dikkatli olalım. Hiçbir şey bizim hayatımızdan daha önemli değildir. Sıcaklar hem yılanların hem de farklı zararlı hayvanların ortaya çıktığı zamanlardır. Bu nedenle çalışırken mutlaka dikkat edelim.” dedi. (İLKHA)

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık