Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Sağlık Hilvan'da iş yerlerine girişlerde yaş kısıtlaması

Hilvan'da iş yerlerine girişlerde yaş kısıtlaması

Hilvan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Coronavirus salgınının yayılmaması için sokağa çıkma yasağı bulunan 20 yaş altı ile 65 ve üst yaş gruplarının ilçedeki alışveriş yerleri alanlarına alınmaması için iş yerlerine uyarıda bulundu.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2020 Çarşamba 17:13
Hilvan'da iş yerlerine girişlerde yaş kısıtlaması

Gittikçe etkisini sürdüren Coronavirus'un önüne geçmek ve halk sağlığını korumak amacıyla sokağa çıkması yasaklanan belirli yaş gruplarının farklı yollardan alışveriş yaptığını saptayan ekipler, kurallara uymayanların önüne geçmek amacıyla afiş bastırıp ilçedeki tüm esnaflara dağıttı.

İlgili bakanlık tarafından sokağa çıkması yasaklanan 20 yaş altı ile 65 ve üstü yaş gruplarının sosyal hareketlilik içine karışmaması amacıyla bastırılan fişleri esnafa dağıtan zabıta ekipleri, her ne amaçla olursa olsun yasaklı yaş gruplarının iş yeri alanına alınmaması gerektiğini belirterek uyarıda bulundu.

Öte yandan, pandemiye karşı alınan önlemler kapsamında vatandaşların sağlık sorunları nedeniyle zorunlu olarak gittiği alanlarda temasın olabileceği her nokta dezenfekte edildi.

Şanlıurfa'nın Hilvan İlçe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, çağrılarını yenileyerek, sokağa çıkması serbest olan yaş gruplarının da zorunlu kalmadıkça dışarı çıkmamalarını istedi.(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSÖ: Covid-19 nedeni ile 2 milyon kişi hayatını kaybedebilir

DSÖ: Covid-19 nedeni ile 2 milyon kişi hayatını kaybedebilir

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık