Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi HUKUKÇULARDAN ELEKTRİK KESİNTİLERİNE TEPKİ

HUKUKÇULARDAN ELEKTRİK KESİNTİLERİNE TEPKİ

Siverek’te DEDAŞ’ın keyfi enerji kesintisi yaptığı ve vatandaşı mağdur ettiği iddiasıyla Siverek adliyesinde görevli 30 baro avukatı DEDAŞ hakkında suç duyurusunda bulundu.

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2014 Çarşamba 13:48
HUKUKÇULARDAN ELEKTRİK KESİNTİLERİNE TEPKİ

Siverek adliye binası önünde toplanan 30 avukat adına açıklamada bulunan Avukat Şeyhmus İnal şunları kaydetti. “ 6 ili kapsayacak şekilde elektrik dağıtım ihalesini alan şirket günde 6 saat şehir merkezinde köylerde 8 saat enerji kesme kararı alarak kesinti yapıyor. Bu durum bölgede yatırım yapmak isteyen yatırımcıların kaçmasına, hastaların mağdur olmasına, esnafın zarar etmesine, vatandaşın maddi ve manevi şekilde mağdur etmektedir. Şirket ihaleyi aldıktan sonra hiçbir yatırım yapmadan elektrik kesintilerini bahane ederek cezalar kesmekte ve kaçakları bahane ederek elektrik kesintilerini uygulamaktadır.

Enerji kamu hizmetidir ve elektrik vermeyi kabul etmiş bir şirketin, Siverek’te bulunan avukatlar olarak sahte evrak düzenlediği, ihale şartlarını yerine getirmediği, görevi kötüye kullandığı, hak etmediği paraları kazandığını, bölge halkını perişan ettiğinden dolayı Siverek cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunuyoruz, aynı zamanda enerji piyasa kuruluna şikâyette bulunuyoruz, Siverek’te tüm vatandaşların şirket hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz, bu konuda baro olarak vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu bildiriyoruz’’ dedi.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık