Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa İLÇEMİZ DE 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ İÇİN KONFERANS DÜZENLENDİ

İLÇEMİZ DE 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ İÇİN KONFERANS DÜZENLENDİ

 MEHMET SEZGİN Şanlıurfa barosuna bağlı 3 bayan avukatlar 8 Mart dünya kadınlar günü dolayısıyla baronun kadın komisyon üyeleri Avukatlar Handan Erguvan, Devran Melik, Emine Akkuş Siverek

Giriş Tarihi: 10 Mart 2007 Cumartesi 10:22
İLÇEMİZ DE 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ İÇİN KONFERANS DÜZENLENDİ
halk eğitim merkezinde 8 Mart dünya kadınlar günü dolayısıyla düzenledikleri panele yaklaşık iki yüz Siverekli bayan katıldı.  Yeni medeni kanunu ve ailenin korunmasıyla ilgili kanunların kadınlara yönelik kazandırdıkları hakları ve kanunu içeriğini anlatılar. Bayan avukatlar’’Türkiye Cumhuriyeti devletinin kadınlara yönelik hakları bu gün dünyanın birçok medeni ülkesinden önce 1926 yılında en büyük hak olan seçme ve seçilme hakkını tanındığının, gelişen insan hakları parelinde medeni yeni medeni kanunun kadınlara birçok hak tanındığını. Özelikle miras ve ailenin korumasıyla ilgili kadınlarımıza bir dizi haklar tanınmıştır’’denildi.    Panelin ardından panele ilgili görüş belirten dinleyici bayanlar’’Doğrusu biz bu haklarımızı bilmiyorduk. Bu türden panellerin sürekli yapılmasını kendi haklarımız konusunda bilinçlendirilmemizi istiyoruz’’dediler.
   Panelin sonunda Şanlıurfa barosunun bastırdığı  ‘’insan hakları temel belgeleri’’ isimli kitapçık ve yeni medeni kanunla ilgili el ilanları dağıtıldı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık