Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi İSLAM DÜŞMANLARINA BİR TOKATTA SİVEREK'TEN

İSLAM DÜŞMANLARINA BİR TOKATTA SİVEREK'TEN

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Mısırlı Müslümanlarla dayanışma platformu tarafından düzenlenen basın açıklaması ile Mısır’daki seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve diğer ihvan üyelerine verilen idam cezası protesto edildi.

Giriş Tarihi: 17 Mayıs 2015 Pazar 19:20
İSLAM DÜŞMANLARINA BİR TOKATTA SİVEREK'TEN
İslam düşmanlarına bir tokatta Siverek Halkından Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Mısırlı Müslümanlarla dayanışma platformu tarafından düzenlenen basın açıklaması ile Mısır’daki seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve diğer ihvan üyelerine verilen idam cezası protesto edildi. Mısır’daki askeri cunta rejiminin Mısır’ın seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, İhvan Lideri Muhammed Bedii ve Yusuf el-Karadavi'nin de bulunduğu 106 kişiye verilen idam cezasına tepkiler devam ediyor.

Siverek’teki İslami STK’lar tarafından oluşturulan “Mısırlı Müslümanlarla Dayanışma platformu” ilçenin Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan Lezgo’nun Parkı’nda düzenlemiş olduğu kitlesel basın açıklaması ile Mısır mahkemelerinin Muhammed Mursi ve dava arkadaşlarına vermiş olduğu idam cezasını protesto etti. Açılan dövizlerde Mısır’daki idam cezaları protesto edilirken atılan sloganlar ile İslam düşmanları lanetlendi.

Basın açıklamasını platform adına Mustafa Karahan okudu.

Hz. Musa’yı Firavuna karşı galip kılan Allah'ın adıyla, “O Allah ki nice az toplulukları çok topluluklara galip getirmiştir”, "Müminlerden öyle kimseler vardır ki; Allah'a verdikleri söze sadık kaldılar ve şehid oldular. Bir kısmı da şehid olmayı bekliyor. Onlar hiçbir şekilde sözlerini değiştirmediler." Ayeti kerimeleri ile başlayan basın açıklamasında zalimlere karşı hakkı haykıran Müslümanlara selam gönderildi.

Açıklamada “ Selam olsun zalim rejimler karşısında susmayı akıllarına bile getirmeyen yiğitlere, selam olsun Şeyh Ahmed Yasin’e, Seyyid Kutub’a, Abbas Musa’viye, Ömer Muhtar’a, Îskilipli Atıf Hocaya, selam olsun Şeyh Said’e, Ali Şeriati’ye, Halid El İslambuli’ye, Şehid Esma’ya, selam olsun Metin Yüksel’e, Yasin Börü’ye, Furkan Doğan’a, Mavi Marmara’ya, selam olsun Başbağlara, Susa’ya, Filistin’e ve her gün ümmetin çorak topraklarını şehid kanlarıyla sulayan Suriye’ye, Selam olsun Rabia meydanında darbeci diktatörlere direnerek şehid olan kardeşlerimize” denildi.

Açıklamanın devamında Ahzab Suresi 23. Ayete dikkat çekilerek, “Müminlerden bir kısmı Rablerine verdikleri sözü tuttular. Muhammed Mursi gibi Muhammed Bedii gibi Yusuf el Karadavi gibi yiğitler de sözlerini asla değiştirmeden şehid olmayı bekliyorlar. Bilindiği gibi, 3 Temmuz 2013 tarihinde, Mısır tarihinin seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’ye karşı askeri bir darbe geliştirilmiş ve darbeci Sisinin talimatlarıyla bir yandan kolluk kuvvetlerinin saldırıları bir taraftan baltacıların saldırılarıyla yüzlerce Müslüman şehid edilmişti. Darbeciler istediklerini elde ettikten sonra, ümmetin yüz akı olan ihvan-i Müslim’in cemaatine yönelik baskılar ve şiddet artmış, herhangi bir şekilde şiddete bulaşmamış olan cemaat üyeleri terörist ilan edilmiş ve ihvanın tüm faaliyetlerine yasaklamalar getirilmişti. Tüm dünyanın gözleri önünde kanlı darbeyi gerçekleştiren alçak diktatörler, düzmece mahkemeleri marifetiyle kendileri aklamış ve kardeşlerimize olan baskıyı her geçen gün arttırmışlardı. Yakın süreçte Muhammed Mursi hakkında 20 yıl hapis cezası veren mahkemenin tasması biraz daha sıkılmış olacak ki bu cezanın üzerinden çok geçmeden Mursi hakkında idam kararı veriyor. Bu da yetmiyor Dünya Âlimler Birliği Başkanı Yusuf el Karadavi de idam listesine ekleniyor. Alçak darbeci Sisi, onun emrinde olanlar ve Sisi kuklasını parmaklarında oynatanlar ölümle bizleri korkutabileceğinizi mi sanıyorlarsa yanılıyorlar. Bu yanılgının en büyük şahidi de tarihtir. Tarih, İbrahimlerin Nemrutlara, Musa’ların firavunlara had bildirme sahneleriyle doludur. İnanıyoruz ki; Musa’nın çocukları Firavunların çocuklarına daima galip geleceklerdir. Bu vesileyle; darbeci alçak Sisi’yi, onun oyuncağı haline gelmiş Mısır mahkemelerini ve Mısır'da olup bitenlere gözünü-kulağını tıkayan bütün uluslararası güçleri lanetliyor, bu kutlu yürüyüşte başta ihvan-ı Müslim’in olmak üzere direnen Mısır halkı ile birlikte olduğumuzu ilan ediyoruz. Hiçbir şekilde şüphemiz olmadan inanıyoruz ki; şu istikbal inkılabatı içinde en gür seda Îslam’ın sedası olacaktır”

Açıklamanın sonunda dünya Müslümanları için dua edilerek İhvan üyelerine Rabia işareti ile selam gönderildi.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık