Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Güncel Kaç kişi öldükten sonra Siverek-Viranşehir karayolu yapılacak

Kaç kişi öldükten sonra Siverek-Viranşehir karayolu yapılacak

Siverek- Viranşehir karayolunun dar ve keskin virajlı olması ölümlü kazalara davetiye çıkarıyor.

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2020 Perşembe 09:38
Kaç kişi öldükten sonra Siverek-Viranşehir karayolu yapılacak

Siverek- Viranşehir karayolu, karayolları standartlarına uymamasından dolayı birçok ölümlü kazaya neden oluyor. Karayolunun dar ve keskin virajların olması, karayolunun bazı kırsal mahallelerim ortasından geçmesi (Büyük Kazanlı) çiftçilerin tarla temizliğinden dolayı yolun sıfırına istifledikleri kayalar ve karayolundaki yer yer engebeler ciddi riskler oluşturuyor.


Siverek -Viransehir yolu 15. kilometresindeki Yücelen (Munut) Mahallesindeki virajda birçok ölümlü kaza olmasına karşın virajın dönme açısını düzeltmekten ziyade sadece uyarıcı tabelalarla sorunu çözme yoluna gidilmiş. Deniz altından giden yolların, asma köprülerin, uzun tünellerin insanların hizmetine sunulduğu günümüz dünyasında günü kurtarmak adına çeşitli pansuman yöntemlerle kazaların önüne geçilemeyeceği hesaba katılmıyor.

Karayolu Genişletilmelidir

Karayolunda bir an önce karayolları standartlarına uygun olarak genişletme çalışmaları başlamalıdır. Genişletme çalışmaları ile birlikte karayollarında banket olmalıdır. Banket, Karayollarının iki yanında bulunan ve yayaların yürümesine, gerektiğinde taşıtların trafiğe engel olmadan durabilmesine yarayan toprak ya da çakıl döşeli bölüm

Karayolu Kenarındaki Kayalar Temizlenmelidir

Çiftçilerin, tarla temizliğinden dolayı yolun sıfırına istiflenen taşlardan dolayı da olası yoldan çıkan araçları ciddi riskler beklemektedir. Bunun için yolun sıfırında ki taşların temizlenmesi hayati önem arz etmektedir

Siyaset kurumunun şehrin standardını yükseltmek gayesinin yanında şehir için risk oluşturan sorunlara da çözüm arayışında bulunması gerektiğine inanıyoruz. 

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da sokağa çıkma yasağı başladı

Şanlıurfa'da sokağa çıkma yasağı başladı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık