Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Asayiş Kadınlara yönelik Mevlid-i Nebi programı düzenlendi

Kadınlara yönelik Mevlid-i Nebi programı düzenlendi

ŞANLIURFA- Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde kadınlara yönelik Mevlid-i Nebi programı düzenlendi

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2018 Cumartesi 21:38
Kadınlara yönelik Mevlid-i Nebi programı düzenlendi

Siverek Belediyesi tarafından Mevlid-i Nebi etkinlikleri kapsamında kadınlara yönelik bir program düzenlendi.

Siverek Kültür Merkezinde, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünün kurslarında eğitim gören kursiyerlere yönelik düzenlenen programda konuşan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Bahar Çiftsever, “Bugün Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in kutlu doğum etkinlikleri münasebetiyle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Gerçi Kadın ve Aile Müdürlüğü olarak bu etkinlik için biraz geciktik, bazı aksaklıklar oldu.” dedi.

Geçen haftada program düzenlediklerini hatırlatan Çiftsever, geçen hafta Siverek Belediyesi’nin Mevlid-İ Nebi programı düzenlediğini hatırlattı. Çiftsever, “ Biz de istedik ki Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü olarak bu önemli günü birlikte anmak aynı zamanda, Siverek’te bulunan birçok hanım kardeşimizin daha önce hiçbir zaman sinemaya gitmediğini düşünerek Peygamber Efendimizin sinemaya aktarılmış hayatını beraber izlemeyi düşündük. Umarım keyifli bir program olur” dedi

Muhabbetten Muhammed hasıl olur

Peygamberin hayatında bizler için çok ders olduğuna dikkat çeken Çiftsever, “ İzleyeceğimiz filmin ders niteliğinde olacağına inanıyorum. Dediğim gibi isterdim ki sayımız biraz fazla olsun, bu anlamda buraya katılım sağlayan bütün hanım kardeşlerimizin gelmeyen hanımlarımıza bu güzel programı anlatmalarını istiyoruz. Çünkü uzun vadede birçok program düzenleyeceğiz burada. Çoğunluğun katılımı sağlaması bizim için daha önem arz ediyor, daha fazla kişiye ulaşmış olacağız. Günün anlam ve önemi kelimelerle anlatılacak gibi değil, filmin içeriğinde Peygamber Efendimizin hayatından kesitler olacak, O’nu anmak, O’nu yâd etmek, Onunla yeniden hayat bulmak umarım bizlere nasip olur. ‘Muhabbetten Muhammed hasıl olur’ diye bir söz var, umarım bizim de muhabbetlerimiz Muhammed’in kelamın olur, o kelamla birbirimizi anlamak ve idrak etme noktasında hayatımızın her noktasında vuku bulur.”

Konuşmanın ardından programa katılanlara ‘Hz. Muhammed Allah’ın Elçisi’ filmi izletildi.

Yaklaşık 3 saat süren film gösteriminin ardından bayanlar, program nedeniyle teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Acımız büyük! Murat Aymaz'ı kaybettik

Acımız büyük! Murat Aymaz'ı kaybettik

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık