Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa KARA KUVVETLERİ KOMUTANI ORGENERAL İLKER BAŞBUĞ ŞANLIURFA'DA

KARA KUVVETLERİ KOMUTANI ORGENERAL İLKER BAŞBUĞ ŞANLIURFA'DA

Ali LEYLAK/ŞANLIURFAKara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Şanlıurfa Valiliğini ziyaret etti.Ankara'dan askeri uçakla Şanlıurfa'ya gelen Orgeneral Başbuğ, 20. Zırhlı Tugay

Giriş Tarihi: 2 Mayıs 2008 Cuma 00:53
KARA KUVVETLERİ KOMUTANI ORGENERAL İLKER BAŞBUĞ ŞANLIURFA'DA
Komutanlığına geçerek, bir süre incelemelerde bulundu.
Daha sonra 2. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız ve 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kemal Emren ile Şanlıurfa Valiliğini ziyaret eden Orgeneral Başbuğ, burada Vali Yusuf Yavaşcan tarafından resmi törenle karşılandı.
Valilik özel defterini imzalayan Orgeneral Başbuğ, basına kapalı yapılan görüşme öncesi gazetecilere açıklamada bulundu.
20. Zırhlı Tugay Komutanlığını denetlemek üzere Şanlıurfa'ya geldiğini belirten Başbuğ, “Urfa'ya uzun süredir gelmemiştim. Aradan geçen süre zarfında kentte çok şeyin gelişmekte olduğunu gördüm. Bundan büyük mutluluk duyuyorum' dedi.
Şanlıurfa'nın, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en önemli illerinden biri olduğunu ifade eden Orgeneral Başbuğ, şunları kaydetti:
“Son yıllarda Urfa'da her alanda meydana gelen gelişmeler ve bunun yanında da Urfa'nın bölgemizdeki diğer illere nazaran daha güvenli ve huzurlu bir il olmasından büyük mutluluk duyuyorum. Buradaki gelişmelerin bu şekilde devam etmesini canı gönülden diliyorum. Ümit ediyorum ki Urfa, önümüzdeki dönemde ekonomik, kültürel ve tarihi açıdan layık olması gereken noktaya ulaşacaktır.”
Orgeneral İlker Başbuğ, Vali Yavaşcan'ı ziyaretinin ardından 20. Zırhlı Tugay Komutanlığına geçti.
Bu arada, Orgeneral Başbuğ'un, Şanlıurfa Valiliğini ziyareti sırasında çevrede geniş güvenlik önlemi alındığı görüldü.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık