Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi KARACADAĞ'DA DOMATES HASADI BAŞLADI

KARACADAĞ'DA DOMATES HASADI BAŞLADI

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi Karacadağ eteklerinde domates hasadı başladı. Çiftçiler elektrik kesintilerinden ve pazar sorunundan dert yandı.

Giriş Tarihi: 21 Ağustos 2014 Perşembe 10:59
KARACADAĞ'DA DOMATES HASADI BAŞLADI
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi Karacadağ eteklerinde domates hasadı başladı. Çiftçiler elektrik kesintilerinden ve pazar sorunundan dert yandı. Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine 40 kilometre uzaklıkta bulunan Böğürtlen köyünde domates eken Kengil ailesi, sık sık yaşanan elektrik kesintileriden yakındı.

Her yıl domates ektiklerini belirten Eyüp Kengil, yaşadıkları Böğürtlen köyünün Karacadağ bölgesinde olduğunu; bu bölgenin hâsılatının iyi olmasına rağmen yaptıklarının karşılığını alamadıklarından şikâyetçi olduğunu belirtti.

Eyüp kengil Sözlerine şöyle devam etti “Burası Karacadağ bölgesi, domatesi ve mahsuru iyidir, Domatesimizin kalitesi konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor. Türkiye de doğal yollarla yetişen en iyi domates Karacadağ domatesidir. Bazen elektrik sıkıntısı yaşadığımızdan dolayı sularlımız aksıyor, bundan dolayı domatesi yetiştirmekte sıkıntı çekiyoruz. Yetiştirdiğimiz domates batı yörelerindeki domateslere göre daha iyi olmasına rağmen pazar sıkıntısı çekiyoruz; domatesi daha ucuza satmak zorunda kalıyoruz, fiyat sıkıntısı çekiyoruz. Devletten bir destek istiyoruz” dedi.

www.siverekgenclik.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Altın fiyatları rekor tazeledi

Altın fiyatları rekor tazeledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık