Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa KENTİMİZ KAYMAKAMI ANASINIFLARINDA İNCELEME YAPTI

KENTİMİZ KAYMAKAMI ANASINIFLARINDA İNCELEME YAPTI

Mehmet Sezgin/SiverekKentimiz Kaymakamı Hamza Erkal ilçede yapımı tamamlanan ve yapımı devam eden anasınıflarında inceleme yaptı.

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2009 Çarşamba 10:06
KENTİMİZ KAYMAKAMI ANASINIFLARINDA İNCELEME YAPTI
            Erkal, ilçede yaklaşık 14 bin okul öncesi eğitim çağında çocuğun bulunduğunu ilçede bu yıl için 170 dersliğe ihtiyacımız var dedi.
            Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul öncesi çalışmaları ve yapılan inşaatları denetleyen Siverek Kaymakamı Hamza Erkal İlçe merkezinde yapımı tamamlanan Dumlupınar ve Halit Gülpınar ilköğretim okullarında yapılan anasınıflarını inceleyen  Erkal ilçede okul öncesi eğitim seferberliği başlattıklarını belirterek ‘’Özellikle sayın valimizin direktifleri doğrultusunda ilçe genelinde bir alan taraması yaptık. Alanda yaptığımız çalışmalarda 7000 çocuğumuza ulaştık. Ancak hedefimiz ilçede bulunan 14000 çocuğun tamamına ulaşmaktır, ilçemizde yeterli derslik sayısına ulaşmak için gerek kendi kaynaklarımız gerekse hayırseverlerimizin katkılarını bekliyoruz. Bu çalışmalarımız tek bir çocuğumuz dışarıda kalmayana kadar devam edecektir.’’ Dedi.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık