Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa KIRVAR AİLESİNİN ACI GÜNÜ

KIRVAR AİLESİNİN ACI GÜNÜ

Haberikra.com Siverek'in sayılı Alimlerinden ve Kırvar Aşiretinin değerli şahsiyetlerinden Molla Yusuf Tanrıverdi'nin oğlu Molla Hüseyin Tanrıverdi, dün gece saat 01.00'de Büyüktepe (Tıl) köyünde vefat etti.

Giriş Tarihi: 20 Haziran 2009 Cumartesi 17:29
KIRVAR AİLESİNİN ACI GÜNÜ
Siverek'in sayılı Alimlerinden ve Kıvrar Aşiretinin değerli şahsiyetlerinden Molla Yusuf Tanrıverdi'nin oğlu Molla Hüseyin Tanrıverdi, dün gece saat 01.00'de Büyüktepe (Tıl) köyünde vefat etti. Çevresi tarafından çok sevilen Molla Hüseyin'in ölümü Siverek'te üzüntüyle karşılandı. Tüm ısrarlara rağmen asla el öptürmeyen ve ağaç dikmeyi çok seven Molla Hüseyin, köyünün etrafına yaklaşık 1000 adet ağaç dikmişti. İyi derecede Osmanlıca ve Arapçaya vakıf olan Molla Hüseyin, eğitimini babası Molla Yusuf'tan almıştı.

Molla Hüseyin'in cenazesi bugün Gülabibey Cami'inde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Tıl köyünde toprağa verildi. Molla'nın taziyesi 3. Nolu Taziye evinde oturuluyor.

Haberikra.com


"Alimin ölümü Alemin Ölümüdür" Bizde Siverekgenclik Sitesi olarak merhum Molla Hüseyin'e Allah'tan rahmet, Kırvar ailesine başsağlığı diliyoruz.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık