Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Ekonomi KÜPTEPE KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ

KÜPTEPE KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine yaklaşık 50 Km. uzakta bulunan Küptepe Mahallesinde yapılan sondaj çalışmaları olumlu sonuç verdi.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2014 Pazartesi 09:35
KÜPTEPE KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ

Yıllardır susuzluk çeken Karacadağ bölgesinde bulunan köylüler Büyükşehir Belediyesi (ŞUSKİ) ile Siverek Belediyesinin çabaları ve çalışmaları sonucu suya kavuştular. İlçeye yaklaşık 50 Km. uzakta bulunan 170 hane ve yaklaşık 1600 nüfusa sahip Küptepe Mahallesinde yapılan sondaj çalışmaları olumlu sonuç verdi. Mahallede açılan iki yeni sondaj kuyusundan saniyede 85 litre su elde ediliyor. Sondaj kuyularından elde edilen su, Küptepe Mahallesiyle diğer susuz mahallelere şebeke döşeme çalışmalarıyla vatandaşların evini içine kadar taşınacak.

Sondaj çalışmalarını yerinde incelemek amacıyla Karacadağ bölgesindeki Küptepe mahallesine gelip yıllardır susuzluk çeken köylülerin su sevincini köylülerle birlikte yaşayan Belediye Başkanı ResulYılmaz çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti. ” Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz ŞUSKİ ile işbirliği halinde gerçekleştirdiğimiz çalışmayla 2 sondaj kuyusu açmış bulunuyoruz. Açmış olduğumuz bu sondaj kuyularından saniyede yaklaşık 80– 90 litre su sağladık. Yeni elde edilen su kaynaklarıyla, inşallah hem Karacadağ bölgesinde yer alan Nasanlılar ve İzol ailelerinin yaşadığı Mahallere (köylere) su sağlamış olacağız. Geri kalan suyu da yine şehir merkezindeki depolarımıza aktaracağız. Bu su bizim açımızdan çok önemli, çünkü cazibeli ve kaliteli bir su. Biliyorsunuz Karacadağ bölgesindeki su kalitesi oldukça yüksek. Bu nedenle bu suyu önemsiyoruz. Bundan sonra da ŞUSKİ ile ortaklaşa çalışmalarımız bu bölgede devam edecek"

Haber Merkezi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kırtasiyeciler satışlardan memnun değil

Kırtasiyeciler satışlardan memnun değil

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık