Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa KURAKLIKTAN ETKİLENEN SİVEREKLİ ESNAFLAR ÇAREYİ FİYATLARI İNDİRMEKTE BULDU

KURAKLIKTAN ETKİLENEN SİVEREKLİ ESNAFLAR ÇAREYİ FİYATLARI İNDİRMEKTE BULDU

Mehmet SEZGİN/SİVEREKŞanlıurfa’nın Siverek ilçesinde kuraklıktan etkilenen esnaflar işlerini açmak amacıyla ellerinde ki malları yarı yarıya indirmek

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2008 Çarşamba 00:35
KURAKLIKTAN ETKİLENEN SİVEREKLİ ESNAFLAR ÇAREYİ FİYATLARI İNDİRMEKTE BULDU
zorunda kaldı.
  Bölgede yaşanan kuraklığın en çok esnafları etkilediğine dikkat çeken Siverek Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Mehmet Sun’’kentte birçok esnaf vergi, dükkân kirası elektrik su parasını ödeyemeyecek duruma gelmiş son iki ay içinde onlarca esnaf terkini vererek kepenklerini kapatmış durumda. Dedi.
       Yaz sezonu için getirdikleri mallarını satamadığından yakınan mağaza Harun Körkuyu iş olmayınca ellerinde ki malları tüketmek amacıyla fiyatlarının % 50 indirmek zorunda kaldığını belirterek şöyle dedi. Siverek ilçesinin ekonomisi tarım ve hayvancılığa bağlı bu yıl yaşanan kuraklık yüzünden perişan olan çiftçiler şehir merkezine bile inmek istemiyorlar. Kuraklık çiftçileri ve besicileri olumsuz etkiledi. Bu olumsuzluktan bizde dolaylı olarak etkilendik. Çekle aldığımız malların bedelini ödeyemiyoruz. Firmaların parasını ödemek için kardan vaz geçtik zararına satış yapmamıza rağmen mal satamıyoruz’’dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık