Siverek Haber

Siverek Haber

Ana Sayfa Asayiş Kur’an’ı Kerim-i geçen öğrencilere çeşitli hediyeler verildi

Kur’an’ı Kerim-i geçen öğrencilere çeşitli hediyeler verildi

ŞANLIURFA- Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Karakoyun Ortaokulunda Kur’an-i Kerime geçen öğrencilere okul idaresi tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2019 Pazartesi 19:37
Kur’an’ı Kerim-i geçen öğrencilere çeşitli hediyeler verildi

Siverek Karakoyun Ortaokulunda Kur’an-ı Kerime geçen 35 öğrenciye okul idaresi tarafından çeşitli hediyeler verildi.Okul idaresi tarafından 5.ve 6. Sınıfta eğitim gören öğrencilerinin talebi üzerine seçmeli Kur’an-ı Kerim dersi açıldı. Toplam 140 öğrenci haftada 2 saat elifba derslerine katılarak tecvidli olarak Kur’an-ı Kerimi öğrenmeye çalıştı. Seçmeli Kur’an-ı Kerim derslerinde başarılı olan 35 öğrenci 2 aylık bir süre içerisinde Kur’anı kerimi öğrenmeyi başardılar.

Kur’an-ı Kerime geçen öğrencilere okul idaresi tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Konu hakkında bilgi veren Okul Müdürü M. Ali Gedikli, Kur’an-ı Kerime geçen öğrencileri tebrik ederek, “Okul idaresi ve öğretmenleri olarak öğrencilerin bu başarılarını takdir etmemek elde değildi. Bizlerde bu öğrencilerimize hediye olarak bir kuranı kerim, kalemlik ve çeşitli kırtasiye malzemelerinden oluşan hediyeler armağan ettik.” dedi.

“Marifet iltifata tabidir”

Halen Kur’an-ı Kerime geçmemiş öğrencilere de Kur’an-ı Kerime geçmeleri şartıyla hediye vereceklerini belirten Gedikli, “Hediyeyi dağıtırken birçok amacımız vardı. Birincisi ‘Marifet iltifata tabidir’ düsturuyla çaba sarf eden öğrencilerimizi takdir edip daha da gayret sarf etmesini sağlamak, bunun yanında diğer öğrencileri de çaba sarf etmeleri yönünde teşvik etmeyi düşündük. Halen Kur’an’ı Kerim’i okumaya geçmemiş öğrencilere de söz verdik. İkinci dönem onlarda gayret sarf edip okumaya geçerlerse onlara da hediye dağıtacağız.” dedi. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Maske takmadığı gerekçesiyle öğretmene kesilen para cezası mahkemece iptal edildi

Maske takmadığı gerekçesiyle öğretmene kesilen para cezası mahkemece iptal edildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Haberler

Yukarı Çık